שתף קטע נבחר

תלונה: סלקום חוסמת VoIP ללקוחות חדשים

תלונה למשרד התקשורת: סלקום חוסמת שירותי VOIP (שיחות על גבי האינטרנט) ללקוחות חדשים, אלא אם הם משלמים על חבילת גלישה יקרה. סלקום: מאפשרים שימוש בחבילות ללא הגבלה ובגלישה מזדמנת

האם לקוחות סלקום יכולים להשתמש באינטרנט הסלולרי כדי לבצע שיחות VoIP (שיחות קוליות הנעשות דרך האינטרנט), ובכך לחסוך במחיר? התשובה תלויה בהאם מדובר במנויים וותיקים או חדשים, ולאיזו חבילת גלישה הם משוייכים.

 

חברת Free Telecom, המספקת שירות VoIP, הגישה היום (ה') תלונה למשרד התקשורת על חסימה מכוונת מצד חברת סלקום לשירותי VoIP בחבילות הגלישה של מנוייה. הטענה שמפנה החברה נעוצה בכך שלקוחות חדשים שמצטרפים לרשת סלקום חותמים על חוזה שאוסר עליהם להשתמש בחבילת הדאטה לשירותי VoIP כדוגמת Skype ופרינג.

 

משרד התקשורת: אם יש חסימה - שחררו אותה

משרד התקשורת שחרר בשעות הערב הודעה לפיה, במידה וסלקום חוסמים את שירות ה-VOIP, עליהם לשחרר את החסימה.

 

"משרד התקשורת פנה באופן מיידי, לחברת סלקום, לבירור העניין, בדרישה לפתוח את רשת הגלישה להעברת שיחות VOIP , אם אכן הוגבלה", נכתב בהודעה: "כידוע, המשרד רואה בשירותי VOB המתחרים בשירותי טלפוניה מבוססי תשתית גישה עצמאית (דהיינו, שירותי VOIP המאפשרים למנוי להתקשר ו/או להיות נגיש מרשת הטלפוניה הציבורית) כמוצר המצריך רישיון על מנת לספקו, והסדיר את העניין במדיניות וברישיונות".

 

רוצים VoIP? שלמו יותר

יש לציין שהחסימה של חברת סלקום לא פוגעת בלקוחות הקיימים שמנויים לחבילת גלישה ישנה, או ללקוחות חדשים שנרשמים לחבילת הגלישה ללא הגבלה (בעלות של 129 שקלים לחודש) או כאלה שבוחרים להיות "גולשים מזדמנים" בתעריף יקר. לקוחות קיימים שעוברים לחבילת גלישה חדשה (שדרוג, שנמוך או רכישת חבילה חדשה) יתקלו גם הם בחסימה, אלא אם כן יבחרו בחבילת הגלישה ללא הגבלה.

 

כך, למעשה, אפשרות ה-VoIP ללא משתלמת להרבה לקוחות. השירות, שמציע שירותי שיחות והודעות טקסט בתעריף נמוך יותר מזה של חברות הסלולר, הופך למיותר כאשר צריך לשלם סכום גבוה לחבילת גלישה, כדי לאפשר את השימוש בו.

 

חברות ה-VoIP מציעות שירותי שיחות, ושירות מסרים מיידיים המתחרים בשירותי החברות הסלולריות אך במחיר אטרקטיבי יותר, זאת בשל העובדה שאין להם צורך להקים תשתית ולתחזק אותה. 

 

VOIP: להפוך את השוק לתחרותי יותר

הרישיון לניסוי שיווקי שמחלק משרד התקשורת לחברות כדוגמאת Free Telecom נועד במטרה להפוך את השוק לתחרותי יותר, אך על פניו נראה כאילו חברות הסלולר מנסות לטרפד כניסת מפעילים חדשים לתחום. משרד התקשורת יצטרך בשבועות הקרובים לתת את חוות דעתו על שיבוש שירותי ה-VoIP.

 

איגוד האינטרנט הישראלי ביקש לאחרונה ממשרד התקשורת למנוע מחברות הסלולר את חסימת ה-Skype בטלפונים חכמים, כמו גם יישומים אחרים, ולשמור על נייטרליות הרשת.

 

מסלקום נמסר: "הטענה שהחברה חוסמת את השימוש ב Free Telecom אינה נכונה, לקוחות יכולים לעשות שימוש בשירותים אלו הן בחבילות ללא הגבלה והן בגלישה מזדמנת, החברה פועלת על פי החוק ובהתאם לרשיונה".

 


פורסם לראשונה 09/07/2009 15:08

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לדבר ב-VOIP בסלקום? אילוסטרציה
צילום: index open
מומלצים