שתף קטע נבחר

חדש: אתר 144 גם ברוסית, אנגלית וערבית

בזק עידכנה את אתר המודיעין 144, וכעת הוא מציע תמיכה בחיפוש באנגלית, ערבית ורוסית על בסיס תרגום אוטומטי. הביצועים חלקיים בינתיים, ובזק אומרת כי מדובר בגירסת בטא

בזק עידכנה את אתר 144, וכעת הוא מציע תמיכה בחיפוש באנגלית, ערבית ורוסית, כך הודיעה החברה היום (א'). האתר מאפשר לגולשים לבצע חיפוש אחר עסקים או אנשים ולקבל תוצאות בשלוש השפות. ניתן גם לצפות באתר בממשק מתורגם, ולהקליד את מילות החיפוש בשפה הרצויה.

 

לצורך התמיכה בשפות בנתה בזק מנוע פונטי, שבאמצעותו מתורגמים הערכים באתר לשלוש השפות הנוספות. בזק עדיין מגדירה את האתר כגרסת בטא, והביצועים שלו חלקיים בלבד.

 

בדיקה הראתה כי פענוח התוצאות מאנגלית לעברית עדיין לוקה בחוסר דיוקים, אך בבזק מנמקים כי הוא מבוסס על אינטליגנציה מלאכותית, שתאפשר למערכת "ללמוד" מהחיפושים המצטברים של המשתמשים ולשפר את דיוק תוצאות החיפוש לאורך זמן.

 

אפשר לשלוח תיקונים

במקרים של טעויות ספציפיות בתרגום, מסבירים בבזק, ניתן להשתמש באפליקציית "צור קשר" באתר הבית ולשלוח הערות או משוב לתרגום. בשלב הבא, הם מבטיחים, יפותח ממשק בו לקוחות בזק יוכלו להזדהות ולשלוח את בקשתם לשינוי. בבזק מציינים כי תורגמו מראש מספר מילות מפתח: שמות הקטגוריות, כתובות ורחובות, מסלולים על גבי המפה, מספרי חירום ועוד.

 

אתר 144 של בזק הושק מחדש ב-2007, אחרי כארבע שנים של חוסר פעילות, במהלכן הוא נותר בלתי מעודכן. החברה השולטת בתחום הטלפוניה בארץ פעלה לבסוף רק בלחץ של שר התקשורת לשעבר, אריאל אטיאס, אשר קיבל החלטה מעשית וחייב את חברות התקשורת להקים מודיעין כזה - בטלפון וגם באינטרנט.

 

האתר מספק לגולשים נתונים על מספרי הטלפון של כשישה מיליון מנויים של כל מפעילי התקשורת בישראל, קווי וסלולרי, יחד עם נתונים של כ- 300 אלף עסקים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים