שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מסתמן: חודש שידורים אחרון לערוץ 10

  בישיבת עובדי הערוץ אמר המנכ"ל כי קופתו תספיק לחודש ימים. גורמים בערוץ: "הכסף ישמש לפיצויים". העובדים נקראו לצאת ולהפגין מול משרדי האוצר, התקשורת והרשות השנייה. יו"ר הרשות ל-ynet: "אנו עושים כל מאמץ להימנע מסגירת ערוץ 10"

  מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי כינס היום (ב') את עובדי הערוץ לשיחת חירום, בעקבות הודעתו של בעל השליטה בו יוסי מימן, לפיה תופסק הזרמת הכספים לערוץ.


  מיקי ויעקב במהדורה. ימים אחרונים לחדשות 10? (צילום: ערוץ 10)

   

  על פי דבריו של ורשבסקי שהוגדרו על ידי העובדים כ"קשים", קופת הערוץ לא תספיק ליותר מחודש ימים, שבסיומם מסתמן כי הערוץ ייסגר. ורשבסקי לא חסך במילים קשות כדי לתאר את התנהלות הרשות השנייה ומשרד האוצר בעניין הערוץ. "בשנה האחרונה אנו נזרקים בין הרשות השנייה, משרד התקשורת ומשרד האוצר. נוצר מצב מטורף ואבסורדי. בגלל חידלון ובירוקרטיה, מדינת ישראל תישאר עם ערוץ טלוויזיה מסחרי אחד, על כל המשתמע מכך".

   

  לטענתו מדובר ב"הרס של 500 משפחות" ועוד 2,000 ספקים חיצוניים העובדים דרך קבע עם הערוץ . "אם היינו מפעל 'עוף טוב' כבר מזמן היו פועלים למציאת פתרון כדי למנוע פיטורי עובדים", אמר.

   

  גורמים בערוץ אמרו כי עיקר הכספים המצויים בקופת הערוץ נכון להיום ישמשו מעתה והלאה לתשלום חובות לספקים כמו גם לתשלום פיצויים לעובדים שיפוטרו.

   

  כמו בפעמים הקודמות בהן הונפה חרב הסגירה מעל לראשו של ערוץ 10, העובדים נקראו "להילחם על הבית" ולצאת להפגין מול משרדי התקשורת והאוצר ומול משרדי הרשות השנייה.

   

  "לבעלי השליטה נשבר"

  מימן, בעל השליטה בערוץ אמר הבוקר כי יפסיק את הזרמת הכספים החל מהחודש הבא. בכנס נתח שוק ותקשורת של "גלובס" אמר מימן: "הכתפיים שלי לא רחבות מספיק". לדבריו, מדובר בהפסקת הזרמת כספים שלו ושל כל שותפיו - ארנון מילצ'ן, רון לאודר ורופרט מרדוק. "בשם שותפיי ובשמי אנו מפסיקים החודש את ההזרמות", אמר בכנס. 


  הפגנת עובדי ערוץ 10, ינואר 2009. המראות יחזרו (צילום: גיל יוחנן)

   

  הדברים נאמרו יום אחד בלבד לאחר שהרשות השנייה השלימה את הכנותיה למכרז חדש לערוץ. מקורב להנהלה סיפר ל-ynet כי "לבעלי השליטה בערוץ נשבר מהמשחק הזה. מריצים אותם עשרות פעמים למרות שהם כבר התחייבו לשלם את כל חובותיהם. כולם מסכימים שמקור המשבר הוא כשל ברגולציה. אף אחד לא מנסה להתחמק מהחובות, אבל מגלגלים אותנו מאחד לשני: הרשות מגלגלת לשר, השר בחזרה לרשות וכך הלאה. הגיע הזמן להחליט".

   

  יחד עם זאת, בסביבתו של שר התקשורת מדווחים כי "יעשו הכל כדי למצוא פתרון לערוץ. אף אחד לא רוצה שערוץ תקשורת בישראל ייסגר.

  אבל כדי שיימצא פתרון סופי, כל הגורמים מפעילים לחצים אחד על השני. גם לערוץ 10 לא יהיה שווה להחשיך את המסך באופן מיידי כי בכל מקרה הם יאלצו לשלם את חובותיהם עד תום תקופת הזיכיון".

   

  כזכור, איומי סגירת הערוץ נמשכים כשנה, ולהערכת גורמים בתעשייה גם לאחר הישיבה הנוכחית המתקיימת בערוץ, כפי שקרה בעבר, ייצאו מאות עובדיו להפגין כדי לשמור על מקום עבודתם.

   

  יו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, נורית דאבוש מסרה בתגובה ל-ynet: "הרשות השנייה עושה כל מאמץ כדי להימנע מסגירתו של ערוץ 10".

   

  ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "הצענו מתווה למשרד האוצר ואנחנו מחכים לתשובה. כל מה שנשאר על הפרק זה מענה ל-28 מיליון שקלים מתוך 103 מיליון. הכדור במגרש של משרד האוצר".

   

  במשרד האוצר סירבו להגיב להתפתחויות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  משרדי ערוץ 10. הסגירה קרובה מתמיד
  צילום: ירון ברנר
  צילום: קליק ארט- קהילה
  מימן. המימון הופסק
  צילום: קליק ארט- קהילה
  לאתר ההטבות
  מומלצים