שתף קטע נבחר

מאסר עולם לגבר שרצח אחרי שנחבט במסעדה

יצחק ג'ורג'י נרצח בקיץ 2007 אחרי שחבט בעורפו של יחזקאל באשה במסעדה ברמת-גן. באשה הורשע ברצח - ייכנס לכלא וישלם פיצויים למשפחת המנוח. שניים נוספים מואשמים ברצח

בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר היום (ב') מאסר עולם על יחזקאל באשה, שהורשע ברצח יצחק ג'ורג'י לפני כשנתיים במסעדה ברמת-גן. בנוסף, חייב בית המשפט את באשה לשלם 228 אלף שקלים לכל אחד מבני משפחתו הקרובים של באשה - אביו, אמו ואחיו הקטן, ו-80 אלף שקלים לשני בני משפחה נוספים כל-אחד.

 

"יש לזכור שסבלם של האחים והאחות של המנוח, נובע לא רק מהיותם קרובים למנוח, אלא גם מעצם העובדה שתיפקוד הוריהם נפגע בשל מות המנוח, והם מתקשים לקבל מהם תמיכה כלכלית ונפשית", קבעו השופטים.

 

לפני כחודשיים הוגש כתב אישום גם נגד יצחק מימוני, בן 37 מחולון, וגילי באשה, בן 44 מרמת גן, בגין רצח ג'ורג'י. מכתב האישום שהגישה עו"ד נאוה הורוביץ מפרקליטות מחוז תל-אביב עולה, כי בקיץ 2007 ישבו מימוני ויחזקאל באשה במסעדה ברמת-גן. מימוני ישב כשפניו לדלת הכניסה של המסעדה ויחזקאל בגבו לדלת. סמוך ל-21:30 נכנס למקום ג'ורג'י, ניגש ליחזקאל וחבט בעורפו.

 

בתגובה למכה, קמו מימוני ובאשה ממקומם וזרקו לעברו של ג'ורג'י כסאות. באשה אף צעק "היום אני ארצח אותו". לאחר שנרגעו הרוחות חזר מימוני למסעדה ולקח עמו סכין לחיתוך בשר. הוא ובאשה לקחו את חפציהם האישיים ועזבו את המסעדה. הם נכנסו למכוניתו של מימוני והתקשרו לגילי, אחיו של יחזקאל. הם סיפרו לו על מה שקרה במסעדה וקשרו קשר לרצוח את ג'ורג'י כנקמה.

 

זמן קצר לאחר מכן פגשו השלושה את את ג'ורג'י, התנפלו עליו ודקרו אותו כמה פעמים בבית החזה. כתב האישום הראשון, בעקבותיו הורשע יחזקאל באשה, הוגש לפני זמן רב, אולם האישומים נגד מימוני וגילי באשה התעכבו, משום שבידי הפרקליטות לא היו ראיות נגד השניים. בפרקליטות טוענים כי במהלך המשפט נוספו ראיות הקושרות את השניים לרצח. ככל הנראה, עד ראייה במשפט העיד שהיו שלושה אנשים ולא אחד.

 

הרכב השופטים שהרשיע את יחזקאל באשה קבע כי הרצח בוצע בצוותא ולשניים אף נערך שימוע, בעקבותיו הוחלט באופן נדיר להעמידם לדין שנתיים אחרי הרצח. השניים נתונים במעצר בית לאחר ששופט בית משפט השלום בתל אביב, בני שגיא, הורה על שחרורם - בין היתר בשל הזמן הרב שעבר מאז הרצח.

 

הכרעת הדין של יחזקאל באשה אינה יכולה לשמש כראייה נגדם. במהלך משפטו של אחיו, נשאל גילי באשה האם הוא דקר את ג'ורג'י, אך לא השיב ועמד על זכותו לא להפליל את עצמו. עו"ד אבי חימי, המייצג את האח גילי, אמר כי כתב האישום הוגש תוך שיהוי בלתי מוסבר וכי אין בלבו ספק כי הוא יזוכה בסופו של ההליך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הרצח בר"ג. ארכיון
צילום: עידו ארז
מומלצים