שתף קטע נבחר

ריקו שירזי לחודשיים וחצי מאסר על החזקת סם

ראש משפחת הפשע מנתניה נעצר באילת כשברשותו 4.7 גרם קוקאין ו-20 גרם חשיש. מעצרו פורסם לראשונה ב-ynet. הוא טען שהסם לא שלו, אך הורשע גם בהכשלת שוטר

עוד ראש משפחת פשע הולך לכלא: בית המשפט השלום באילת גזר היום (ג') על ריקו שירזי חודשיים וחצי מאסר בפועל, לאחר שהורשע בהחזקת סם שלא לצריכה עצמית ובהכשלת שוטר. מעצרו של שירזי באילת פורסם לראשונה ב-ynet. מלבד המאסר בפועל, שופט השלום בעיר דן את שירזי לשלוש שנות מאסר על תנאי ותשלום קנס בסך 36 אלף שקלים.

 

שירזי וחברתו נעצרו בתחילת החודש לאחר ש-4.7 גרם קוקאין ו-20 גרם חשיש נתפסו בחדר המלון בו באילת. בנוסף, נמצאו בחדר 16,600 שקלים במזומן. לאחר מעצרו טען עורך דינו של שירזי, שרון נהרי, כי הוא אינו קשור לסם. לטענתו, חברתו של שירזי הודתה שהסם שייך לה. עוד טען נהרי כי אין הצדקה להאריך את המעצר כי הסמים הם לא של שירזי, אשר נוטל תרופות למחלת לב.

 

השופט יואל עדן גזר את דינו של שירזי אחרי שהודה בעבירות המיוחסות לו בהסדר טיעון. חברתו שהיתה עמו בחדר המלון נשלחה למעצר בית ובית המשפט ידון בעניינה בעוד כשבועיים. תושבים שנכחו בבית המשפט אמרו בגאווה, כי "מה שלא עשו במרחבים אחרים הצליחה משטרת אילת לעשות".

 

ריקו שירזי נחשב ליעד של המשטרה שעוקבת אחריו כל הזמן והוא מוגדר כראש ארגון פשע הפועל באזור נתניה. הוא נעצר כמה פעמים בשנים האחרונות. בחודש מאי הוא נעצר בחשד לסיוע ברצח ארתור מטייב - פרשה בו הואשם בנו, שי, בהריגה. בפברואר 2008 הוא נעצר בחשד לעבירות על חוק ניירות ערך. הוא הכחיש את החשדות המיוחסות לו ושוחרר לאחר חקירתו.

 

באוגוסט 2007 הוא נעצר בחשד שהלווה כספים,

בריבית של 8-10 אחוזים לחודש, ואיים על החייבים שלא עמדו בתשלומי החוב. לאחר כמה ימים במעצר הוא שוחרר. שירזי מוכר היטב למשטרה והורשע בעבר בעבירות של אלימות. הוא גדל בנתניה ובצעירותו אף שיחק כדורגל בקבוצת מכבי נתניה. בשנת 2000 השתחרר מהכלא לאחר שריצה עונש על מערבות ברצח עבריין אחר, על רקע מאבקי שליטה בעולם הפשיעה בנתניה. מאז עסק בתחום של הלוואות כספים בשוק האפור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ריקו שירזי. לכלא
צילום: עופר עמרם
מומלצים