שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חקירת מות ג'קסון: "טבע" נדרשת לספק תשובות

  הרשות האמריקנית למלחמה בסמים חוקרת האם לתרופת ההרדמה "פרופופול", שמיוצרת ע"י חברת טבע, ודגימות ממנה נמצאו בביתו של ג'קסון, יש קשר למותו. בעבר נמצאו דגימות מזוהמות של התרופה בארצות-הברית

  תעלומת מותו של מייקל ג'קסון ממשיכה לעשות גלים, והפעם קשורה בעניין חברת "טבע" הישראלית, שנדרשה, על-פי סוכנות הידיעות איי.פי, לספק תשובות לחוקרים מהרשות האמריקנית למלחמה בסמים, לאחר שדגימת תרופת ההרדמה "פרופופול" נמצאה בביתו של מייקל ג'קסון ביום מותו ב-25 ביוני. בעבר נמצאו דגימות מזוהמות בחיידקים של התרופה במספר ערים בארצות הברית.

   

   

  התרופה פרופופול היא חומר הרדמה ותיק המשמש להרדמה כללית וטשטוש בבתי חולים. המדובר בחומר הרדמה מהיר אך רב-עצמה המשמש בניתוחים, הנשמה בטיפול נמרץ, ניתוחים דנטליים וגם בפעולות רפואיות כמו אנדוסקופיה וקולונוסקופיה.

   

  פרופופול אינו משכך כאבים, אלא גורם לתחושת אופוריה וטשטוש. קיימים דיווחים על שימוש לרעה בחומר ההרדמה הזה בעיקר בקרב צוותים רפואיים. פרופופול פועל בתוך שניות עד דקות, אולם נותר בגוף האדם למשך שעות ארוכות. תופעות הלוואי שלו עלולות להיות קטלניות וכוללות נפילת לחץ דם, דום נשימה ועוויתות שרירים. 

   

  הזמר והאגדה מייקל ג'קסון הלך לעולמו ב-25 ביוני לאחר שלקה בדום לב בביתו. צוות רפואי ביצע בו החייאה בדרך לבית החולים בלוס אנג'לס, אולם היא כשלה. מבית החולים הועברה גופתו במסוק למכון הפתולוגי בלוס אנג'לס, שם בוצעה נתיחה שלאחר המוות.

   

  על פי דיווחים בעיתונות הבריטית, דו"ח הנתיחה שלאחר המוות שבוצע פעמיים ודלף לתקשורת מצא כי הזמר שקל 51 ק"ג בלבד בזמן המוות והיה מצוי במצב הרעבה. על פי הפרסומים הללו ג'קסון היה קירח וחבש פאה לראשו. קיבתו הכילה כדורים חצי מעוכלים.

   

  עוד נמסר על פי הדו"ח הפתולוגי שצוטט בעיתונות כי נמצאו מספר צלעות שבורות, ככל הנראה בעקבות עיסויי הלב שקיבל בעת ההחייאה, ומספר סימני דקירות מחטים הקשורים אף הם ככל הנראה להחייאה. עם זאת נמצאו פצעי דקירות מחטים ישנות יותר מעל הירכיים והכתפיים, שעל פי ההשערה שימשו אותו להזרקת משככי כאבים נרקוטיים. עוד נטען כי על פי הדו"ח הפתולוגי, אפו של ג'קסון היה הרוס כמעט לחלוטין ועליו הותקן שתל שהחזיק את העור שמעל האף.

   

  מ"טבע" נמסר בתגובה: "טבע קבלה בעבר שאילתה מהרשויות בארצות הברית DEA על מספרים של באצ'ים שנמצאו בביתו של מייקל ג'קסון של התרופה פרופופול. הבאצ'ים שנמצאו בביתו של מייקל ג'קסון אינם הבאצ'ים שטבע משכה מהשוק - לכן אין שום קשר בין שני הדברים. טבע הורידה מרצונה שתי אצוות של הזריקה פרופופול בעקבות מספר חולים שנתגלה בהם חום נמוך (תופעת לוואי ידועה מזה שנים רבות ). טבע רואה בחומרה רבה כל ניסיון לקשור בין שני המקרים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ג'קסון. התרופה של "טבע" נמצאה בביתו
  צילום: AP
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים