שתף קטע נבחר

מעצר האם המרעיבה: שוטר נפצע במהומות חרדים

החשודה בהרעבת בנה לא משתפת פעולה בחקירתה, ובינתיים ממשיכים החרדים בבירה לכלות את זעמם בשריפת פחים. שוטר מג"ב נפצע קל בידו, כלי רכב ואוטובוסים ניזוקו. 15 מתפרעים נעצרו. שיבושי תנועה באזור כיכר השבת. מחאה גם בבית שמש

נמשכת מחאת החרדים על מעצר האם החשודה בהרעבת בנה. כמה עשרות חרדים הבעירו בצהריים (יום ד') פחי אשפה בכיכר השבת וברחובות בר-אילן ויחזקאל. המפגינים, המוחים על מעצרה של האם בצאתה מלשכת הרווחה, חסמו באמצעות הפחים את התנועה בכבישים. 

 

כוחות משטרה הגיעו למקום כדי להשליט סדר, ובתוך זמן קצר החלו המתפרעים ליידות אבנים לעבר השוטרים וכלי רכב בסביבה. שוטר מג"ב נפצע באורח קל בידו מיידוי אבן. הוא הועבר לטיפול רפואי. הרחובות שטראוס, ישעיהו, צפניה ובר-אילן נסגרו לתנועה. זמן קצר לאחר מכן נפתח כביש בר אילן לתנועה. בנוסף, חרדים מיידים אבנים לעבר שדרות בר-לב. כמה כלי רכב ואוטובוסים ניזוקו. 15 מתפרעים נעצרו.


המחאה בירושלים. כלי רכב פרטיים ואוטובוסים ניזוקו (צילום: גיל יוחנן) 

 

האם עדיין לא משתפת פעולה בחקירתה, אך התפרעויות החרדים מתפשטות אל מחוץ לירושלים. מפגינים יצאו למחאה גם בבית שמש והבעירו פחי אשפה ברחוב נהר הירדן בעיר. כוחות משטרה הגיעו למקום כדי לשמור על הסדר.

 

פרשת ההתעללות והמעצר של האם - הלוקה ככל הנראה בתסמונת מינכהאוזן - הובילה אתמול להתפרעות המונית של חרדים, שהבעירו פחי אשפה ברחוב בר-אילן ובכיכר השבת. לפי החשד, האשה התעללה בבנה בן השלוש ומנעה ממנו לאכול - עד שמשקלו הידרדר לשבעה ק"ג. בפברואר השנה הועבר להדסה עין כרם, שם הוא שוהה עד עתה בצורה רציפה.


15 מתפרעים נעצרו (צילום: גיל יוחנן) 

 

אחרי תלונה למשטרה התברר שהאשה משתייכת לקהילת נטורי קרתא. במשטרה ביקשו תחילה לעצור את האם בבית החולים, אך הנהלת בית החולים סירבה לאפשר זאת. היום קיצר בית המשפט את מעצרה של האם ביומיים.

 

לטענת אנשי הרווחה, המשטרה ביקשה לעצור את האם באחת מלשכות הרווחה בעיר - ובעקבות לחצי המשטרה נאלצו עובדי הרווחה למסור למשטרה את מועדי הפגישה של האם עם העובדת הסוציאלית, אז נעצרה.

 

ביום ראשון הגיעו מפירי סדר ללשכת הרווחה השוכנת ליד מאה שערים, פרצו ללשכה והחלו לשרוף ולשבור את תכולתה, תוך כדי צעקות "נאצים! אנחנו נשרוף אתכם". שלשום הגיעו אלמונים לאחת מלשכות הרווחה בעיר והציתו את אחת הדלתות בה.


פורסם לראשונה 15/07/2009 13:20

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצתות הפחים בבירה
צילום: גיל יוחנן
מעצרים בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים