שתף קטע נבחר

9 שנות מאסר לצלם שאנס ותקף מינית 5 צעירות

דוד בן עמי, צלם שעסק כסוכן דוגמניות ומפיק אירועים, הורשע באונס, מעשי סדום ומעשים מגונים בחמש צעירות. הוא יפצה אותן ב-150 אלף שקלים

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ד') עונש של 9 שנות מאסר על דוד בן עמי, צלם דוגמניות שהורשע בשורה של עבירות מין, הכוללות אונס, מעשי סדום ומעשים מגונים, כלפי חמש מתלוננות. גזר הדין ניתן במסגרת הסדר טיעון שבה הודה בן עמי במעשיו. הוא יפצה את קורבנותיו ב-150 אלף שקלים.

 

בן עמי, בן 47, עבד בין היתר כסוכן דוגמניות וכמפיק אירועים. לחובתו הרשעה קודמת בעבירת אונס ומעשה מגונה בקטינה ואף ריצה בגינן שנתיים מאסר בפועל. פרקליטו, עו"ד אשר אוחיון, טען בבית המשפט כי הודאתו של בן עמי באה ביוזמתו תוך הכרת אחריותו במעשיו.

  

שופטי בית המשפט המחוזי, צבי סגל, משה דרורי ויורם נועם, כתבו בגזר הדין כי אין צורך להכביר מלים בדבר חומרתן המופלגת של העבירות הבזויות ועל הנזק שהן הסבו למתלוננות. "בעבירות אלו מתחייבת ענישה מחמירה משיקולים של גמול, הוקעת המעשים, הרתעה והגנה של שלומן של צעירות מפני הסיכון הנשקף מהנאשם בתחום המיני", כתבו השופטים.

 

הם הוסיפו כי לאור כל זאת, היה מקום לגזור על בן עמי מאסר ממושך מזה שהוסכם במסגרת הסדר הטיעון, אולם נוכח הודאתו של בן עמי והחרטה שהביע על מעשיו - ולאור הכלל שבית המשפט לא סוטה מהסדרי הטיעון, אלא במקרים חריגים וקיצוניים - הוחלט שלא לסטות מהסדר הטיעון ולגזור עליו תשע שנות מאסר בפועל ו-150 אלף שקל פיצוי למתלוננות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן עמי בבית המשפט. ארכיון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים