שתף קטע נבחר

הסיקור החרדי של האם המרעיבה: היו הפגנות?

"יתד נאמן" ו"המודיע" מחו על התנהלות גורמי החוק והרווחה בפרשת "האם המרעיבה", אך מהומות החרדים אתמול בירושלים כלל לא הוזכרו. הדיווח בשלושת היומונים התבסס בעיקר על דף המסרים שהפיצה המשפחה למערכות

נושאים פליליים, התעללות במשפחה, אישה בהריון והתפרעות חרדים הם מתכון מושלם להתעלמות תקשורתית מוחלטת? לא כשעל כולם מרחפת תחושת רדיפה קשה בקרב החרדים: ביום שאחרי הסערה מדווחת העיתונות החרדית בדרכה על פרשת "האם המרעיבה" מירושלים, ולא מותירה ספק בשאלה מיהם הטובים ומי הרעים. לצורך השוואה: אתמול לא דיווחו העיתונים היומיים דבר על מעצרה של האישה, אף שכבר הותר לפרסום וזכה להתייחסות תקשורתית רחבה; היום (ה'), בעקבות האירועים אמש – סיקור משמעותי.

  

כותרת עמוד 2 של "המודיע" זועקת הבוקר: "זעם ותדהמה בציבור על מעצרה של אם לארבעה", וזוכה להפניה מהעמוד הראשי. בגוף הידיעה: "זעם רב ותחושה של רדיפה על רקע אנטי-דתי שוררים בקרב ציבור שלומי אמוני ישראל בפרשה האומללה של מעצר אם לארבעה ילדים בשכונת מאה שערים בירושלים".

  

ביומון החסידי מוחים גם על "הארכת מעצרה בתנאים קשים מבלי להתחשב במצבה המיוחד", ולא מפרשים האם הכוונה להריון המתקדם שבו היא נמצאת (האסור לאיזכור בעיתונות החרדית) או למצבה הנפשי – תסמונת מיכהאוזן שיוחסה לה.

  

ב"המבשר" דווח על "מעצרה הברוטאלי של אם לילדים קטנים" שהביא ל"מחאה ציבורית סוערת בירושלים". זהו העיתון היחיד המתייחס גם לאירועים אתמול בבירה, אך הוא בוחר להתמקד דווקא ב"התפרצות אלימה של המשטרה לתוככי בית המדרש תולדות אהרן".

  

עוד נכתב: "העיר ירושלים סוערת לנוכח התנהגות האכזרית של המשטרה בדיכוי הפגנות כנגד מעצרה הברוטאלי של אישה צעירה, אם לילדים קטנים, המתייסרת עם בנה החולה המאושפז בבית חולים כבר חודשים רבים". מאמר המערכת מתייחס גם הוא לפרשה ומתאר "תחושה קשה של רדיפה אנטי דתית".

  

"יתד נאמן" הוא היחיד שבו נדחק הנושא מהעמוד הראשון מפני נושאים בוערים יותר – זיכויו של שי דרומי, הטיפול הגרעין האיראני, מדד המחירים לצרכן והניסוי המוצלח ב"כיפת ברזל". רק בחלקו התחתון של עמוד 2 דווח על "זעם ותדהמה". ההסבר: "בתקשורת פורסם בימים האחרונים כי האישה נעצרה בחשד להרעבת בנה הפעוט בן השלוש".

  

בשלושת העיתונים מובאת בהרחבה גירסת המשפחה, על פי דף מסרים אחיד שהועבר למערכות. בין היתר כתבו: "גם אם יוכח שהיא אכן לוקה בתסמונת מיכהאוזן וגם אם תאובחן במאת האחוזים כלוקה בתסמונת זו, נשאלת שאלה מדוע בחרו כלי התקשות להציג חולה כפושע".

  

"מדוע בוחרת המשטרה לטפל באישה חולה כפושעת ולהובילה כשהיא אזוקה בידיה וברגליה לבית המשפט? מדוע בוחרת הפרקליטות לבקש מעצר במקום לאשפזה בבית חולים? כל מי שחיפש הוכחה שבישראל יש מסע אנטי חרדי יכול למצוא אותה בפרשה כאובה זו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החרדים וההפגנות
צילום: דודי ועקנין
ההתפרעות אמש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים