שתף קטע נבחר

זירת הקניות

מצלמים את ים המלח: מדבר וים

במסגרת כנס "מלח הארץ" שיתקיים בדצמבר נערכת תחרות של סטודנטים לצילום, שילמדו את הנושאים השונים הקשורים למצבו של הים הגווע - ויתעדו אותם במצלמותיהם. ynet ירוק ילווה את התחרות ומציג כעת את התמונות הראשונות של הצלמים, לאחר הסיור הראשון בשטח

יש הרבה דרכים לנסות ולהציל את ים המלח; אחת מהם היא להשאיר אותו - ובעיקר את מצבו המידרדר - בתודעת הציבור. זוהי בדיוק המטרה של תחרות הצילום "ים המלח - בעין המצלמה" שהחלה לאחרונה ותימשך עד דצמבר.

 

 

בתחרות ישתתפו 27 סטודנטים לצילום מבצלאל, ממכללת הדסה, מהמדרשה לצילום בקריית אונו ומהמדרשה הגיאוגרפית לצילום, שיתעדו בחודשים הקרובים את האתר הייחודי, תהליך ההתייבשות שלו וחשיפת ערכי הטבע, הנוף והמורשת סביבו. לצורך התחרות ילמדו הסטודנטים את הסוגיות השונות הקשורות למצבו של ים המלח.

 

 

לרגל פתיחת התחרות יציג ynet ירוק את העבודות הראשונות של הצלמים, תוצאה של הסיורים הראשונים שקיימו בשטח עוד לפני שהעמיקו את הלמידה בנושאים השונים. הפעם: תמונותיה של טל אודי:

צילום: טל אודי

 

ראו גם:

 

עבודותיהם של הצלמים יוצגו בתערוכה מיוחדת בפתיחת כנס "מלח הארץ" ב-6 בדצמבר, ואז גם יוכרזו שלוש העבודות הזוכות, אותן יבחר צוות שופטים שיכלול את אלכס ליבק, דורון נסים, יוסי אשבול, דובי טל ואיריס שש-כוכבי.

 

כנס "מלח הארץ" מתקיים זו השנה השביעית ביוזמת המועצות האזוריות "תמר" ו"מגילות", ומרכז מדע ים-המלח והערבה שבחסות אוניברסיטת בן גוריון ומשרד המדע. מטרת הכנס היא להעלות את המודעות הציבורית לנושא עתיד ים-המלח, ולהעמיק את הידע באשר למשאבי הסביבה והפיתוח בר הקיימא באזור.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים