שתף קטע נבחר

פרוש: החרדים למדו ששריפת פחים מביאה הישגים

סגן שר החינוך תקף את ניר ברקת וטען כי מנהיגותו היא שהביאה להידרדרות היחסים עם החרדים בבירה. פרוש סבור כי לא היתה סיבה לעצור את "האם המרעיבה" וכי החרדים למדו לקח חשוב: כולם מבינים שאפשר להגיע להישגים על ידי שריפת פחי אשפה ועקירת רמזורים

"מי שיש לו אחריות ויש לו את ההנהגה - צריך לדעת לפעול בחכמה". כך "עקץ" ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) את ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, בעקבות אירועי הימים האחרונים בבירה.

  

מהומות החרדים בירושלים - כותרות אחרונות:

 

פרוש, שהפסיד לברקת בהתמודדות על ראשות העירייה, שוחח אמש (שבת) עם ynet ומתח ביקורת על אופן ההתמודדות של ראש העירייה עם משבר היחסים בין החילונים לחרדים. "מדובר במכלול של דברים, לא ספציפית המקרה הזה (פרשת 'האם המרעיבה' – ר.מ) הוא שהוציא את העיר מידי שליטה".

 

סגן שר החינוך תקף את ההחלטה לעצור את האם החשודה, והסביר את הלך הרוחות בציבור החרדי. "הבעיה היתה שהציבור לא הבין מדוע אם לילדים, אשה בהריון, צריכה להיות בבית סוהר. אנחנו כבר ראינו ויודעים שיש כאלה שהם חשודים בניסיון להרוג ולרצוח, לוקח כמה ימים ואוסרים אותם".

 

עקירת הרמזורים ניצחה את מפקד המחוז

"לא הייתה כל סיבה שהיא תהיה בפנים", אמר פרוש על החשודה. "מפקד המחוז חשב שזו הדרך החכמה ביותר, אז כולם מבינים עכשיו שאת הדברים האלה אפשר להפסיק על ידי פחי אשפה ועקירת רמזורים".

 

לדבריו, החלטת ברקת על הפסקת השירותים לציבור החרדי לא הייתה מוצדקת,

והתסיסה את הציבור. "זו החלטה אנטי-מוסרית. אין כל הגיון להאשים תושב שגר ברחוב מאה שערים 80 בגלל מעשה שעשה תושב ברחוב מאה שערים 85. אבל כאשר הדבר נהפך להיות איזו שהיא תחרות, מי יכול לפגוע בציבור כזה או אחר - אז אין כבר שאלות", אמר.

 

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "אין מדובר בענישה קולקטיבית, אלא במניעת סיכון חיי עובדי העירייה לאחר פציעתם של תשעה עובדים ופגיעה בשווי מאות אלפי שקלים מקופת הציבור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
החרדים לא מבינים. פרוש
צילום: דודי ועקנין
מגן על עובדי העירייה. ברקת
צילום: גיל יוחנן
יש תוצאות. שריפת פחים בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים