שתף קטע נבחר

לפני בדיקת "האם המרעיבה" - הפסיכיאטר נבלם

ד"ר יעקב וייל נשלח על-ידי העדה החרדית לבדוק את האם החשודה בהרעבת בנה, אך היא חשה ברע. הוא הבטיח "לערב את הפסיכיאטר המחוזי במקרה הצורך"

בית המשפט בירושלים שיחרר שלשום את האם החשודה בהרעבת בנה למעצר בית, מה שהוביל להרגעה יחסית של הרוחות הסוערות בעיר. אחד התנאים לשחרור הייתה שהאשה תעבור בדיקה פסיכיאטרית, אך זה עדיין לא קרה. בינתיים, גם הרופא שנשלח לבדוק אותה מטעם העדה החרדית נתקל בסירוב.

 

ד"ר יעקב וייל, סיפר בצהריים (יום א') ל-ynet כי היה אמור להיפגש הבוקר עם האם החשודה: "נסעתי לרב שאצלו היא גרה והסתבר שמסיבות כאלה ואחרות מונעים ממני להיפגש אתה". הוא סירב לציין מאילו סיבות בוטלה הפגישה או למתי נדחתה ורק אמר ש"אני כרופא זמין במידת האפשר באופן מיידי למי שפונה אלי".

 

הפסיכיאטר הדגיש כי לא מונה על ידי בית המשפט או על ידי הפסיכיאטר המחוזי לערוך את ההסתכלות. "החברה של העדה החרדית מביאים אותה לבדיקתי מטעמם. כשיהיה כתב אישום אז הפסיכיאטר המחוזי יהיה מעורב". פרקליטה של האם, עו"ד דוד הלוי, מסר כי "מרשתנו חשה ברע ומתוך הבנה הדדית למצבה הבריאותי הוסכם כי מועד הבדיקה יידחה למועד אחר".  

 

ד"ר וייל אמר עוד שתפקידו לראות אם האם צריכה עזרה פסיכיאטרית.

"אחרי שאבדוק אותה אחליט אם אני חייב לטפל בדרך זו או אחרת, או אם אתן לרשויות הממונות את חוות דעתי". לשאלה האם הוא יכול לקבוע אם האשה כשירה לעמוד לדין השיב: "אם אצטרך להגיד משהו לפסיכיאטר המחוזי אגיד. זו חובתי כפסיכיאטר מומחה".

 

ד"ר וייל עבד במשך 26 שנים כפסיכיאטר בבית החולים הדסה. לפני מספר חודשים החל לעבוד באופן פרטי כפסיכיאטר וכסקסולוג.

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם החשודה בבית המשפט
צילום: דודי ועקנין
מומלצים