שתף קטע נבחר

"הפיגועים בג'קרטה קשורים לג'מעה איסלאמייה"

כך טוענת משטרת אינדונזיה. המשטרה מעריכה כי שני המפגעים התארחו במלון מאריוט והרכיבו את המטענים בחדרם. "הדרך שבה בוצעו הפיגועים והציוד שבו עשו המפגעים שימוש - זהים למטענים שהתפוצצו בבאלי בפיגועים ב-2002 וב-2005", אמר דובר המשטרה

משטרת אינדונזיה הודיעה היום (א') כי הפיגועים בשני מלונות הפאר בג'קרטה נושאים את טביעות אצבעותיו של ארגון הטרור ג'מעה איסלאמייה. החוקרים מנסים לשרטט קלסתרון של אחד המחבלים המתאבדים שפוצצו את עצמם במלון מאריוט ובמלון ריץ-קרלטון בג'קרטה, שבהם נספו תשעה בני אדם ונפצעו 53.

 

שני המלונות הם יעדים מועדפים על אנשי עסקים זרים ודיפלומטים - ונחשבים לשניים מהמבנים הכי מאובטחים בבירה האינדונזית. כמה מהגופות בפיגועים ספגו נזק כה כבד עד שבלתי ניתן היה לזהותן. בין ההרוגים נמנו שתי גופות כרותות-ראש, שעל פי הערכת המשטרה, השתייכו למפגעים.

 

"אנחנו מנסים לשחזר את פניו של אחד המחבלים, כדי לבחון אם מדובר באורח שהשתכן בחדר מספר 1808. אחרי שנשרטט קלסתרון נשאל עדי ראיה ופקידי קבלה אם מדובר באותו אורח", אמר דובר המשטרה ננן סואקרנה במסיבת עיתונאים שכינס היום.

 

המשטרה טענה כי שני המפגעים הגיעו למלון מאריוט ביום רביעי ושילמו על חדר. את המטענים הם הרכיבו בחדרם. מטען שלישי התגלה בתיק של מחשב נישא שהושאר בחדר 1808. הוא נוטרל בידי המשטרה.

 

סוארקרנה ציין כי להתקפה היה "חותם" של ג'מעה איסלאמייה, ארגון הטרור האיסלאמי האחראי לשורת פיגועים קטלניים

בג'קרטה ובאי הנופש באלי, שהפסיקו ב-2005. "מדובר כמובן באותה אסכולה כמו ג'מעה איסלאמייה", ציין הדובר. "הדרך שבה בוצע הפיגוע והציוד שבו עשו המפגעים שימוש - זהים למטענים שהתפוצצו בבאלי בפיגועים ב-2002 וב-2005".

 

ביומיים האחרונים רבו הספקולציות על זהותם של המפגעים - אך המשטרה הבהירה כי זהותם טרם הובהרה. ממשרד הביטחון של אינדונזיה נמסר כי ייתכן שהפיגועים קשורים לנורדין מוחמד טופ, לוחם מיליציה ממוצא מלזי שפרש מג'מעה איסלאמייה והקים ארגון נפרד וקיצוני יותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נזק במלון ריץ-קרלטון, אתמול
צילום: AFP
מומלצים