שתף קטע נבחר

בלוגרים איראנים טוענים: נמצא הרוצח של נדא

מיד לאחר רצח המפגינה נדא אקא-סולטן תפסו מפגינים את הרוצח לכאורה, החרימו את תעודת הזהות שלו, והעלו אותה לרשת. לדבריהם מדובר בעבאס קארגר ג'אביד, חבר במיליציה פרו-ממשלתית לא מוכרת. האם השלטונות ינקטו את הצעד המתבקש ויעצרו אותו?

האם נחשף הרוצח של נדא? בימים האחרונים מופצת ברשת האינטרנט תמונתו של מי שנחשד ברצח האכזרי של נדא אקא-סולטן, הצעירה שהפכה לסמל המאבק באיראן לאחר שסרטון המתעד את רגעיה האחרונים הופץ ביוטיוב.

 

למרות שחודש חלף מאז מותה האכזרי במהלך הפגנה בטהרן, הגולשים ברשת - באיראן ומחוצה לה - אינם מפסיקים לעסוק במותה של נדא, והם החלו להפיץ את תמונת החשוד. על פי הדיווחים בבלוגים, האיש בתמונה, הוא עבאס קארגר ג'אביד, שנתפס על ידי האנשים ברחוב מיד לאחר הרצח. ההמון הזועם החרים ממנו את תעודת הזהות שלו - והגולשים העלו אותה אתמול לרשת.

 

אראש חג'אזי, הרופא שניסה להציל את חייה של נדא כתב בבלוג שלו כי זו אכן תמונתו של מי שירה בנדא. חג'אזי שנראה בסרטון שתיעד את מותה של נדא שהופץ ברשת, כתב בבלוג שלו כי היורה בכה כי הוא "לא התכוון להרוג אותה". לצפייה בסרטון מאתר יוטיוב - הקליקו כאן.


תעודה מזהה של ג'אביד. הרופא סיפר כי בכה

 

הרופא ציין עוד כי באותו יום ג'אביד היה מגולח, ולא מזוקן כמו בתמונה שבתעודת הזהות. עם זאת, חג'אזי סייג את דבריו וטען כי הוא אינו יכול לאשר את הפרטים האחרים של היורה, כמו השם שלו. "על מנת לזהות באופן ודאי את האיש אנחנו זקוקים לסימן נוסף", כתב הרופא - וציין כי לאחר שההמון קרע מהרוצח את חולצתו הוא ראה שיש לו מספר צלקות בגב, דבר

שעשוי לסייע לחקירה, אם השלטונות יחליטו לעצור את האיש.

 

חבריה של נדא טענו כי היא לא נורתה על ידי שוטר במדים אלא על ידי איש כוחות הביטחון בלבוש אזרחי, ככל הנראה חבר בבסיג', המיליציה העממית של משמרות המהפכה. בכרטיס נכתב כי ג'אביד חבר בארגון לא מוכר הנקרא "צוות לוחמים", אשר ככל הנראה לקח חלק בדיכוי הפגנות האופוזיציה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נדא אקא-סולטן. מחפשים את הרוצח
צילום: AFP
האם זהו הרוצח? ג'אביד
נדא אחרי שנורתה. בלבן: אראש חג'אזי
צילום: AFP
מומלצים