שתף קטע נבחר

סרטון התגובה לסלקום: אחלה בחלה בבילעין?

המציאות עולה על כל סרטון. פעילי שמאל ופלסטינים מסרו כדורים לחיילי צה"ל בהפגנה בבילעין, וקיבלו חזרה גז מדמיע וזרנוקי מים. כך זה נראה

גדר ההפרדה - לא מה שראיתם בהפסקת הפרסומות. מפגינים פלסטינים ופעילי שמאל חשבו על דרך מקורית להשיב לסרטון הפרסומת של סלקום שבו נראים חיילים מתמסרים ביניהם בכדורגל בגדר ההפרדה. הם לא תיארו לעצמם שהמציאות תעלה על כל סרטון.

 

ביום שישי האחרון, במהלך ההפגנה השבועית בבילעין, בעטו בכדורים לעבר החיילים. מה שחזר לעברם מעברה השני של הגדר היה - כרגיל, ובניגוד לפרסומת - גז מדמיע וזרנוקי מים.

 

עבדאללה, אחד המפגינים, סיפר ל- ynet:

"רצינו להראות לכולם איך החיילים מתנהגים באמת ולא כמו שהוצג בסרטון הפרסומת. זה מסר מהמפגינים לגבי מה קורה בגדר ההפרדה - זה מה שאנחנו מקבלים מהחיילים, גז מדמיע, זה מה שבאמת קורה בגדר ההפרדה".

  

חגי מטר, פעיל שמאל, סיפר על האווירה האלימה סביב הגדר, המרוחקת מאוד מהאווירה הפסטורלית והמחויכת בסרטון המסחרי: "בתקופה שבה בבילעין סובלים מהתנכלויות תכופות, חוזרות ונשנות, של הצבא, בזמן שהתושבים נתונים למעצרים ליליים ואלימות, ופיזור גז מדמיע - לא רק בהפגנות אלא גם בחצרות בתים, תושבי בילעין בכל זאת ממשיכים לשעשע ולמחות בדרכים מקוריות ויצירתיות על גדר ההפרדה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איאד מדיקה
מתוך סרטון התגובה
צילום: איאד מדיקה
מומלצים