שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חייבת לברר מי זו הבחורה בפייסבוק שלו

  בלב שמח נטשתי את המייל החצי כתוב בענייני עבודה ונכנסתי לפייסבוק, לגלות מי הבחורה שצצה בדף של האקס של חברתי הטובה ועוררה אותה מחצי שנה של "לא מזיז לי מה קורה איתו"

  מי זו הבחורה בפייסבוק שלו?!!!!!

    

  זו היתה ההודעה שקיבלתי בפייסבוק, מלווה בחמישה סימני קריאה עצבניים. היא קפצה לי מול הפנים באמצע כתיבת מייל רשמי למשרד בניו יורק (ברור שהפייס פתוח בעבודה). בלב שמח נטשתי את המייל החצי כתוב ונכנסתי לפייסבוק, לגלות מי הבחורה שצצה בדף של האקס של חברתי הטובה ועוררה אותה מחצי שנה של "לא מזיז לי מה קורה איתו".

   

  בערך בתוך דקה גיליתי למה היא התקשרה אלי . לא כי אני חברה טובה שמקשיבה ומנחמת, אלא כי הפנים החדשות היא גם חברה שלי, והיא מופיעה אצלי בדף.  

   

  "אז מה?" אמרתי לה, "יש לי 140 חברים בפייס, זה לא אומר שאני באמת מכירה את כולם. זו היתה איתי בתיכון, לא ראיתי אותה מאז".  

   

  חברתי היקרה לא התרשמה ודרשה מיד שאברר מידע עליה ואספר לה מי היא ומה מעשיה, והכי חשוב - מה רמת ההיכרות שלה עם האקס.  

   

  למה הם שולחים זה לזה קריצות?

  מיד פירטתי לה באריכות איך הבחורה היתה בתיכון, כמה ניטים היו לה על הקולר השחור ואיך היא פגעה בכל החברות. מובן שהשמטתי את הדברים הטובים. אבל ההשתפכות הנפשית שלי לא הרשימה כלל. כל מה שעניין את חברתי היה למה הבחורה הזאת נמצאת בפייסבוק שלו ולמה הם שולחים זה לזה קריצות שלוש פעמים ביום.

   

  ואז התחלתי לחשוב, למה בכלל כולנו בפייסבוק אחד של השני? למה אנחנו מאשרים כל מיני יצורים מהתיכון, למה אנחנו מרחמים על מישהו שיש לו שמונה חברים (פתטי?) ומצד שני מזלזלים במישהו שיש לו 350 חברים (מאשר את כולם? פתטי!)  

   

  ומה אומרת ההגדרה בפייסבוק? למה חברה שלי מצאה צורך לעדכן את הססטוס שלה ממש בדרך לחדר הייחוד בחתונה של עצמה? ולמה אף אחת לא מוכנה להציג את הסטטוס שלה כפנויה? ולמה יש רק תמונות יפות שלי, כאילו החברים שלי לא יודעים איך אני נראית בטרנינג ואחרי יום סיור?

    

  המחשבות האלו ליוו אותי בצהריים לארוחה עם אחותי הקטנה, בעלת חיי החברה העמוסים להפליא ורזומה של כ-400 חברי פייסבוק, שאת כולם היא מכירה ואוהבת, וברור שהיו גם כמה שהיא סירבה לאשר (היא לא סתם אחת שמאשרת את כולם, כאילו?)

    

  מתרשמים? חכו לזה: לבחורה יש חבר.רציני ראשון, הם כבר שבועיים ביחד וזה רשמי. איך היא יודעת שהוא חושב שזה רציני? פשוט מאוד - הוא ציין את זה בפייסבוק.  

   

  האם הפייסבוק באמת יכול לגלות לנו מה הסטטוס שלנו?

  וואו, עכשיו ינידו ראשיהם כל המתחכמים ויגידו, נו טוב, ילדה קטנה, שהפייסבוק מהווה את כל חייה. אבל מה לגבי החברות שלי, שמשנות סטטוס, או נכנסות לאקסים לבחון אם הם שינו סטטוס? האם הפייסבוק באמת יכול לגלות לנו מה הסטטוס שלנו במערכת היחסים? ולמה זה כל כך חשוב לנו לקבל הגדרה? ויותר מזה, למה לאקסים שלי אין פייסבוק???

   

  האם הפכנו לחברה בה מעמדנו מוגדר ע"י הסטטוס שלנו ברשת? ומה קורה לחסרי הפייסבוק (נשארו כמה כאלו לדעתי, כנראה בנגב), האם הם לא נחשבים, רק מפני שמערכות היחסים שלהם אינן מוגדרות קבל עם ועדה? האם מישהו שנדלק עליי בכיתה ה' יגלה שאני עדיין פנויה ויתקשר, כל זאת בגלל שתוכנת הפייסבוק זיהתה שיש לנו שני חברים משותפים והציעה לנו להתחבר?

    

  בעקבות המחשבות האלו החלטתי להיכנס בעצמי ולנסות להגדיר את המערכת יחסים שלי. לצערי היא לא תואמת לשום פורמט שמציעה התוכנה. האם זה אומר שאני נחשבת פנויה, תפוסה, או סתם מהססת להגדיר את עצמי באמצעים קונבנציונליים?

    

  לאחר יום אחד היא קיבלה אישור לחברות מהאקס המיוחל

  חברה נוספת שלי הודיעה לי עכשיו שהסכימה סוף סוף לעשות פייסבוק. אחרי התלבטות של כמה שעות לגבי התמונה, נכנסה והתחילה לחפש חברים. לאחר יום אחד היא קיבלה אישור לחברות מהאקס המיוחל, שבעצם אותו רצתה למצוא. הוא נשוי עם ילד וכלב, באושר רב, יש אפילו לינק לעמוד של האשה, וגם עמוד לילד כבר יש, עם תמונות שלו זוחל ומתחיל ללכת. 

   

  שאלתי אותה מה היא מתכוונת לעשות עכשיו. בין הדמעות שמעתי אותה אומרת שהפייסבוק הרס את חייה.

    

  המסקנה שלי: לא לחפש ולא לאשר אקסים. ואם כבר עשית את זה, לא להיכנס לתמונות מהחתונה שלו. ואם גם את זה עשית, לא לבכות!  

   


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אני נחשבת פנויה, תפוסה, או סתם מהססת?
  צילום: index open
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים