שתף קטע נבחר

הסופר ג'ון לה קארה מודה: הייתי מרגל

בראיון לקראת צאת ספרו החדש, חושף הסופר הבריטי כי היה סוכן חשאי בשנות ה- 60' וכי משם שאב את ההשראה לספריו

בגיל 69 החליט הסופר הבריטי המפורסם, ג'ון לה קארה, לשבור שתיקה והוא מודה: הייתי מרגל בצעירותי. לה קארה גילה כי היה קצין ביון זוטר בשנות השישים וכי משם שאב את ההשראה לספריו.
הסופר, ששמו האמיתי הוא דייויד קורנל, חשף בראיון לבי.בי.סי, לכבוד צאת ספרו החדש, כי שירת כסוכן חשאי במודיעין הבריטי. "אני נזכר בגעגועים בתחושת הסיפוק שתחושת החשאיות העניקה לי", סיפר קורנל, בראיון שנערך לכבוד צאת ספרו החדש.
כבר לקראת סיום לימודיו בבית הספר התיכון גוייס, לדבריו, לשירות המודיעין כ"סוכן רדום". קורנל נכנס באופן מעשי לחיי הריגול כסטודנט צעיר באוניברסיטת ברן בשוויץ. "הייתי מעורב בחיי הקהילה הבריטית, ואז יצר איתי קשר אחד מאנשי השגרירות וגייס אותי לפעולה. בהתחלה נתנו לי תפקידים קטנים, לדוגמא: יום אחד נסעתי לז'נווה כדי לתת תיק לאדם שקורא עיתון בבית קפה. אבל כבר אז הרגשתי איך הריגול מעלה לי את האדרנלין", מספר קורנל.
לאחר שהתעוררו שמועות כי הוא מרגל, עזב קורנל את שוויץ ונסע ללמוד באוניברסיטת אוקספורד, שם ריגל בתאי הסטודנטים של השמאל. "ניסיתי לעלות על סטודנטים שריגלו עבור ברית המועצות". אחרי הלימודים באוניברסיטה גוייס קורנל – לה קארה לשירות חשאי בבון, גרמניה. "משם שאבתי את ההשראה לספר – המרגל שחזר מהכפור", אומר קורנל.
"זאת היתה התקופה המאושרת בחיי", אומר קורנל – לה קארה, ומוסיף "אני מאוד מתגעגע".

הספר ה-18 יוצא לאור

בימים אלה יוצא לאור ספרו ה- 18 של ג'ון לה-קארה - "The Constant Gardener", שמתאר שחיתויות במשרד החוץ הבריטי. במשך שנים נחשב לה-קארה לסופר המתמחה בספרי מרגלים וזוהה עם תקופת המלחמה הקרה. זהו ספרו הראשון שעלילתו מתרחשת באפריקה והשני, אחרי "המתופפת הקטנה", שהגיבור הראשי שלו היא אישה.


 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים