שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תל-אביב: מגדל וכביש כן, בית ספר לא
  תושבים בתל-אביב זועמים על ההחלטה להרוס את בתי הספר בית יעקב ובית אברהמס שברחוב יצחק אלחנן, ולהקים במקום כביש ענק: "מדובר בבכיה לדורות". היזם שאחראי לפרוייקט קיבל היתר להוסיף 12 קומות לבניין שהוא בונה בשכונה

  תושבים בתל-אביב זועמים על האישור שניתן בוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל-אביב לתוכנית יצחק אלחנן, לפיה ייהרסו בתי הספר בית יעקב ובית אברהמס ברחוב, על מנת לאפשר סלילת כביש בן ארבעה מסלולים. היזם שיבצע את הפרוייקט זכה באותה ישיבה להטבות בזכויות בנייה, כשקיבל אישור לתוספת של עוד 12 קומות בפרוייקט בנייה אחר.

   

   

  בית יעקב ובית אברהמס הינם עתודות הקרקע היחידות באזור שמתאימות לבית ספר יסודי והתושבים טוענים כי בפגישה שהתקיימה בשנת 2007 הבטיח להם מהנדס העיר שזה יהיה הייעוד של המבנים.


  בקרוב יהיה שם כביש. בית יעקב (צילום: עופר עמרם)

   

  "כמו להרוס את גמנסיה הרצליה"

  לטענת התושבים והמתנגדים בוועדה, במקום להחיות את רחוב יצחק אלחנן, התוכנית תגרום בפועל להריסת המבנים היחידים שיועדו להקמת בית ספר בשכונה, להזרמה של תנועה לתוך מרכז העיר וליצירת אסון תחבורתי ואקולוגי. תוכנית זו היא המשכה הישיר של תכנית שלבים השנויה במחלוקת, האמורה ליצור ציר תנועה מרכזי ממחלף וולפסון לתוך מרכז תל אביב.

   

  העירייה מנסה כבר שנים לקדם את פיתוחו של כביש שלבים, שטרם אושר על-ידי משרד התחבורה או משרד האוצר. הדיון בתוכניות התקיים במסגרת עררים על החלטת ועדה מקומית,

  שהוגשו על-ידי מיטל להבי, אהרון מדואל ויואב גולדרינג. היזם שיהרוס את הפרויקט קיבל זכויות בנייה נדיבות, כשאושרה לו תוספת של 12 קומות במגדל שהיו אמורות להיות בו 28 קומות.

   

  התוכנית השנויה במחלוקת אושרה ברוב של 13 תומכים מול 10 מתנגדים. תושבים רבים משכונות נווה צדק ופלורנטין מחו על ההחלטה. "מדובר בבכיה לדורות", נמסר מעמותת התושבים שהוקמה לצורך המאבק, "אפשר להשוות את התוכניות להריסת הגימנסיה הרצליה ובניית מגדל שלום במקומה או להברקות אחרות של עיריית תל-אביב בהיסטוריה הלא רחוקה, כגון כיכר אתרים, התחנה המרכזית החדשה והדולפינריום - תוכניות שנערכו לטובת יזמים זריזים על חשבון הציבור ובניגוד לטובת הציבור".

   

  העירייה: תופחת התנועה בשכונות מגורים

  עיריית תל-אביב-יפו מסרה בתגובה כי היא "מקדמת לאורך רחוב יצחק אלחנן, רחוב המרד והרחובות הגובלים בנווה צדק מספר תוכניות, שמטרתן התחדשות עירונית באזור". בעירייה הסבירו כי "לצורך מימוש התכנית, נדרשת הסדרת רחוב יצחק אלחנן, על מנת לתת מענה לצרכי התנועה והחנייה שיעלו בעקבות פרויקטים אלה". לדברי העירייה, רחוב יצחק אלחנן מהווה כבר היום ציר כניסה מכיוון מערב בשני נתיבים, והתוכנית תאפשר גם תנועה ממזרח למערב בשני נתיבים בלבד, ובכך תפחית דווקא את התנועה העוברת בתוך שכונות המגורים".

   

  עוד נמסר מהעירייה כי "רחוב אלחנן יחודש ויפותח כרחוב עירוני, עם חזית מסחרית וקולונדה וכן מדרכות רחבות, הכוללות שדרת עצים ושביל אופניים". לפי העירייה, עם פינוי בית הספר בית יעקב וגם לאחר הסדרת הכביש, יוותרו 6.5 דונמים פנויים לטובת מבנה ציבורי חדש, שישרת את צורכיהם של תושבי השכונות הסמוכות. "בכל מקרה, מהנדס העיר יבחן את אפשרות הסטת הכביש צפונה ככל הניתן, כדי לאפשר שטח ציבורי גדול יותר", הבהירו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תל-אביב: מגדל וכביש כן, בית ספר לא"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בית יעקב
  צילום: עופר עמרם
  בית אברהמס
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים