שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קנס של 34 אלף ש' למלון שלא נתן לעובדים לנוח
  מלון קיסר בטבריה העסיק עובדים בשבת ולא נתן להם מנוחה ביום אחר, בניגוד לחוק. רשת המלונות נקנסה ב-34 אלף שקלים ושילמה התחייבות של 100 אלף שקלים נוספים לאחר שהורשעה בעבירה על חוק שעות עבודה ומנוחה

  בית הדין האזורי לעבודה בנצרת הטיל השבוע על רשת מלונות קיסר קנס של 34,500 שקלים וכן התחייבות על סך 100,000 שקלים בגין עבירות על חוקי עבודה. זאת, כיוון שמלון קיסר בטבריה העסיק תשעה עובדים בשבת - טבחים, מזכירות ועובדי מנהל - ולא נתן להם יום מנוחה במקום השבת שבה עבדו.

   

  עוד הורשע המלון בכך שלא הודיע לעובדים מראש ובכתב על תנאי העבודה שלהם.

   

  עובדי המלון התלוננו למשרד התמ"ת, וזה פתח בחקירה ובסופו של דבר הגיש כתב אישום נגד המלון, נגד מנכ"ל המלון, שלומי קורן, ונגד מנהלת כוח

  האדם שלו, כרמית אקון. בית המשפט חתם עם הנאשמים על הסדר טיעון, שבמסגרתו נמחק כתב האישום נגד המנהלים ורק החברה הורשעה.  

   

  "עבירות על חוק שעות עבודה ומנוחה "מככבות", למרבה הצער, בתיקי יחסי עבודה", אומרת עורכת הדין סאוסן נאטור-חסון ממשרד התמ"ת, "אבל בפסק הדין הזה יש משהו תקדימי, כיוון שבית המשפט מרשיע מעסיק, לראשונה, על עבירה על החוק המחייב את המעסיקים לאפשר לעובד, שהפסיד את יום המנוחה השבועי שלו, לנוח ביום אחר.

   

  "מותר למעסיק להעסיק את העובד ביום המנוחה השבועי שלו, אם העובד מסכים לכך. במקרה הזה מדובר בעובדים יהודים אך הם הסכימו לעבוד בשבת. אבל צריך לתת את הפיצוי ההולם, גם בשכר וגם ביום חופש חליפי. זאת החלטה חשובה מאוד, שמראה על עלייה במודעות לזכויות עובדים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הטבח הועבד בשבת, המלון נקנס (צילום אילוסטרציה)
  צילום: mct
  מומלצים