שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  הוטרדו קרוביו של ד"ר בירנבאום מהדסה

  אחרי הטרדות ואיומים טלפוניים שקיבל המשנה למנהל בית החולים הדסה עין כרם, התקשר הלילה אלמוני לגיסתו בחיפה: "זה פשוט בלתי נסבל. השיא היה שגם אבא שלי - אדם בן 80 - קיבל שיחות כאלה הלילה", סיפרה הגיסה ל-ynet

  עוד הטרדה נגד בכירי בית החולים "הדסה" ובני משפחותיהם בפרשת "האם המרעיבה". אחרי הטרדות ואיומים טלפונים למשנה למנכ"ל בית החולים הדסה עין כרם, ד"ר יאיר בירנבאום, ורעייתו - התקשרו הלילה (יום ו') אלמונים לגיסתו ודרשו ממנה לפעול לשחרור "התינוק החטוף". טלפונים נוספים הגיעו לבית אביה, בן ה-80. הבוקר תחליט נשיאת בית משפט השלום בירושלים, השופטת שלומית דותן, האם לאפשר לאם לשוב למשפחה.

    

  השיחה הראשונה הגיעה אחרי השעה 1:00 הלילה, לטלפון של רותי קליין מחיפה, הגיסה: "לשיחה הראשונה בכלל לא עניתי כי ישנתי, ולא מצאתי את הטלפון", סיפרה. "אחר כך עניתי לשיחה נוספת. האיש מהצד השני של הקו אמר לי שגיסי חטף להם ילד. בהתחלה בכלל לא הבנתי על מה הוא מדבר. שאלתי אותו אם הוא יודע מה השעה, והזכרתי שזו שעה שאנשים נורמליים ישנים בה, אז הוא אמר 'גם אנחנו לא ישנים כי הילד שלנו חטוף בבית החולים... כמו ילדי טהרן".

   

  האיש קרא לקליין לפעול אצל גיסה ולשכנע אותו לשחרר את "הילד החטוף". בהמשך התקשר המטריד פעם נוספת, וחזר על הדברים, הפעם באנגלית שוטפת. לשיחות נוספות שהגיעו במשך הלילה, קליין כבר לא ענתה. "זה בעיקר מכעיס אותי. החוצפה הזו להתקשר לאנשים בשעות כאלה ולהטריד. אחותי (אשתו של ד"ר בירנבאום) מקבלת שיחות כאלה כבר שבוע, וזה פשוט בלתי נסבל. השיא היה שגם אבא שלי - אדם בן 80 - קיבל שיחות כאלה הלילה. הוא היה הרבה יותר חכם ממני ואחרי הפעם הראשונה, כבר לא ענה".

   

  קליין מיהרה הלילה להתקשר למשטרת חיפה כדי להתלונן, והוזמנה לבוא הבוקר להגיש תלונה בתחנה. "הדבר שהכי מכעיס אותי הוא השתיקה של הרבנים. אותם רבנים שהיו יודעים להתקשר לגיסי ב-2:00 לפנות בוקר ולבקש את התערבותו וטיפולו לקרוב משפחה שלהם שאושפז, שותקים עכשיו ומאפשרים לדברים כאלה להתרחש", אומרת.

   

  בתחילת השבוע קיבל ד"ר בירנבאום שיחת טלפון אנונימית, שבה איים אלמוני שיטמין מטען חבלה במכוניתו. המשטרה פתחה בחקירה. אחרי שתיקה ארוכה, ביקר אתמול סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, בבית החולים הדסה עין כרם. המנהל, שלמה מור יוסף, הטיח בו: "קוראים לרופא 'מנגלה' ואיש לא פוצה פה". ליצמן העניק גיבוי רפה: "אני יודע שזה לא נעים, אבל יש גם הבדל, אתה קיבלת פשקווילים ואני זכיתי למכות".

   

  האם החשודה הוחזרה למעצר בית, לאחר שהפסיכיאטר המחוזי לא קיבל את עמדתו של ד"ר יעקב וייל, שבדק אותה ולא מצא שהיא מסוכנת לסביבתה. בדיון אתמול השתתף גם ד"ר יאיר בירנבאום, שאמר כי בית החולים תכנן לשחרר את הילד בקרוב. "אני שמח שבית המשפט קיבל את עמדתה של הדסה בנוגע לעתידו של הילד, אך בעקבות המחלוקת אין החלטה. אנחנו מצידנו הבענו נכונות לשחרר את הילד בסוף השבוע, בתנאי שיהיה אחריו מעקב צמוד על-ידי גורמים מתאימים שיקבע בית המשפט. לצערי, עקב ויכוחים והבדלי השקפות משפטיים בין הסנגוריה לפרקליטות - הנושא הזה לא עלה יפה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מאוים. ד"ר בירנבאום
  צילום: גיל יוחנן
  האם החשודה בהרעבה
  צילום: אלי מנדלבאום
  מומלצים