שתף קטע נבחר

הרב עובדיה נגד ארה"ב: "לא עבדים שלהם"

בשיעורו השבועי מחה הרב עובדיה יוסף נגד גזירות הבנייה של וושינגטון, והבטיח: "כשיבוא משיח - יעיף אותם". ובעניין הלכות ט' באב פסק: אין לקרוא עיתון. ולמי הכותל המערבי לא מחכה?

הרב עובדיה אומר לא לאובמה: בשיעורו השבועי אמש (מוצ"ש) תקף מנהיג ש"ס הרב עובדיה יוסף, את נשיא ארה"ב ומנהיגים אחרים בעולם, נוכח דרישתם מישראל להקפיא את הבנייה ביהודה ושומרון ובמזרח ירושלים. "'לא תבנה פה, לא תבנה שם' - כאילו אנחנו עבדים שלהם", מחה הרב, "עבדים מושלים בנו". הוא הבטיח כי "יבוא משיח צדקנו ויעיף אותם". 

 

הרב עובדיה קונן גם על המצב בהר הבית, ואמר: "איפה בית המקדש שלנו? יש שמה ערבים!". גם בעניינם איחל כי "המשיח יעיף את כל הרשעים האלה". הוא הוסיף כי "הוא (המשיח) מחכה יותר ממה שאנחנו מחכים לו. הוא מחכה לימות המשיח". 

 

שיעורו של הרב עסק בהלכות צום תשעה באב שיחול ביום חמישי, ובין היתר אמר כי אסור לקרוא בו עיתון, כדי שלא להסיח את הדעת מן האבל על חורבן בית המקדש. עוד אמר כי אין לטייל ביום זה, ומחה נגד "אנשים שחושבים שמותר לטייל והולכים לעיר העתיקה... הולכים בחורים ובחורות ביחד". לדבריו, "כל זה נגד דעת תורה. הם אומרים 'צריך לבקר הכותל'. הכותל מחכה להם? מי צריך אותם"?.

 

לימוד התורה משמח את הלב ולכן הוא

אסור בתשעה באב, על פי ההלכה. במקום זאת ממליץ הרב עובדיה יוסף לעסוק בדיני אבלות או לקרוא ספרי מוסר. הוא ציין כי רק לימוד תורה יקרב את ביאת המשיח, ואמר: "שום דבר לא שווה לזה - לא בגרות ולא ספרות".

  

עוד בשיעור תקף הרב את אלה הנוהגים לחדול ממנהגי האבלות כבר אחרי תפילת מנחה, בעיצומו של הצום, וקבע כי הם "ראויים לנידוי חס ושלום". בנוסף פסק כי מותר לנעול נעליים שאינן עשויות מעור, אף אם נוהגים להשתמש בהן בכל השנה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיא אסיאג
אובמה. מסר מירושלים
צילום: AP
מומלצים