שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קלינטון: ישראל לא תקשיב לנו אם תאוים בגרעין
  בראיון לרשת NBC הדגישה מזכירת המדינה האמריקנית כי ישראל היא "מדינה ריבונית שזכותה לפעול", בכל הנוגע לאיום הגרעין מאיראן. עם זאת, היא הבהירה כי ביקור משלחת הבכירים האמריקנים בירושלים נועד "לתדרך את הישראלים" על המאמץ הדיפלומטי לבלום את המאמץ האיראני להגיע לפצצה

  הילרי קלינטון שוב מתייצבת לצד ישראל. מזכירת המדינה האמריקנית אמרה הערב (יום א') כי איראן לא תורשה להחזיק בכלי נשק גרעיניים וכי מעצמות העולם מאוחדות בעמדתן כי יש למנוע זאת. "הרדיפה שלכם חסרת ערך", אמרה קלינטון בהתייחסה לאיראן בתוכנית "פגוש את העיתונות" של רשת NBC. היא הוסיפה כי לאיראן אין זכות לפתח כלי נשק גרעיניים.

   

  בנוגע לאפשרות שישראל תתקוף את מתקני הגרעין האיראנים, הבהירה קלינטון כי "ישראל היא מדינה ריבונית שזכותה לפעול, אם יש עליה איום.

   אם הישראלים יאמינו שיש עליהם איום קיומי - הם לא יקשיבו לנו". עם זאת, קלינטון הבהירה כי ארה"ב מנסה להשפיע על ישראל להאמין במאמץ הדיפלומטי הבינלאומי ולשתף עמו פעולה.

   

  מזכירת המדינה הדגישה בראיון שהפגישות שיקיימו השבוע בישראל בכירי הפנטגון והמועצה לביטחון לאומי, נועדו בעיקר להבהיר לישראל ש"ארה"ב עומדת לצדה" וכן כדי "לתדרך את הישראלים" על המאמץ האמריקני לבלום את הגרעין האיראני. דבריה של קלינטון באו על-רקע התבטאותה בשבוע שעבר לפיה ארה"ב מוכנה להתמודד עם איראן גרעינית באמצעות חיזוק אמצעי הביטחון של שותפותיה באזור והרחבת "מטריה הגנתית". ההתבטאות עוררה דאגה בישראל ושר המודיעין, דן מרידור, מתח עליה ביקורת.

   

  במהלך ביקור בתאילנד אמרה קלינטון כי לארה"ב יש תוכנית למניעת השתלטות איראנית על המזרח התיכון, אם טהרן תצליח בסופו של דבר להצטייד בנשק גרעיני.

   לדבריה, ארה"ב עשויה להתמודד עם איראן גרעינית באמצעות חימוש שכנותיה של הרפובליקה האיסלאמית והושטת "מטריית הגנה" לאזור כולו. 

   

  בראיון היום הבהירה קלינטון כי בהצהרה שלה

  על הנכונות למטריית הגנה נגד נשק גרעיני איראני למדינות האזור אין פירושה השלמה אמריקנית עם גרעין איראני. "אנחנו רוצים להעביר מסר, שאם אתם רוצים להשיג נשק להפחיד אחרים, אנחנו נפעל למנוע זאת. לא נאפשר לאיראן לעולם להיות מדינה גרעינית. תקוותנו היא שאיראן תבין מדוע זה אינטרס שלה ללכת עם הקונצנזוס של הקהילה הבינלאומית של אסור לכם להשיג נשק גרעיני". 


  פורסם לראשונה 26/07/2009 16:44

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים