שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  י-ם: בוטל מכרז הנדל"ן שגרם מתח חרדי-חילוני

  האוניברסיטה העברית ביטלה מכרז לרכישת שני בניינים שבבעלותה בשכונת קריית יובל בבירה - שהיווה מוקד למאבק בין החילונים לחרדים בעיר. מחזיק תיק הצעירים בעיריית ירושלים, יקיר שגב: "מדובר בניצחון". נציג החרדים בשכונה: האוניברסיטה מושפעת מהעליהום התקשורתי על החרדים

  תפנית חדה במאבק החילוני-חרדי בשכונת קרית יובל בבירה: האוניברסיטה העברית ביטלה את הצעת המכרז לרכישת שני בניינים בבעלותה, המשמשים כמעונות ברחוב שטרן, אשר היוו לאחרונה את מוקד המאבק בשכונה. כ-8 קבוצות רכישה, מתוכן אחת חילונית מטעם תנועת "רוח חדשה" ו-7 חרדיות, הגישו הצעות למכרז על הבניינים, הכוללים 64 יחידות דיור. כעת, נראה שהמבנים ימשיכו לשמש כמעונות.

    

  במכתב ששלחה היום (ב') חברת "נכסי האוניברסיטה העברית בע"מ", חברה בת של האוניברסיטה אשר הוציאה את המכרז, לעו"ד עומר גדיש המייצג את קבוצת 'רוח חדשה', נכתב: "הריני להודיע כי האוניברסיטה העברית החליטה לבטל להציע הצעות הנדונה. לאור כך, הביטחונות שהומצאו על ידך יוחזרו אליך במסירה אישית". 

   

   

  שני הבניינים עמדו בחודשים האחרונים במוקד מאבק נוסף על צביון השכונה. בשנים האחרונות עוברים יותר חרדים מהשכונות הסמוכות אל קרית יובל, בין היתר בגלל מצוקת דיור בשכונות הסמוכות, והמחירים הנוחים בשכונה. החילונים מצידם, חוששים מ"התחרדות" של השכונה, אשר לטענתם משפיעה על אורח חייהם.   


  אחד הבניינים שהוצעו למכירה במכרז (צילום: גיל יוחנן)

   

  החרדים זועמים: זו שערורייה

  החילונים רואים את משיכת המכרז כניצחון שלהם, מפני שהסטודנטים שמתגוררים במעונות הם לרוב חילוניים. יקיר שגב, מחזיק תיק הצעירים בעיריית ירושלים, אשר הוביל את קבוצת הרכישה החילונית מטעם תנועת "רוח חדשה", רואה במשיכת המכרז כניצחון לחילונים: "מכירת בנייני האוניברסיטה לחרדים נמנעה.

  הקבוצות שניגשו למכרז היו ברובם חרדיות והגישו מחירים גבוהים ביותר, כולל קבוצה שהתחייבה לשלם 10% יותר מההצעה הגבוהה ביותר. הקבוצה של 'רוח חדשה' הייתה ענייה יותר והפעילה לחץ כבד על האוניברסיטה למכור את הנכס לבוגריה. מבחינתנו זהו קרב שבו ניצחנו ניצחון חשוב למען קהילת הצעירים בעיר". 

   

  "האוניברסיטה העברית מושפעת מהעליהום התקשורתי הנוכחי בכל הקשור לאוכלוסיה הדתית והחרדית בעיר ירושלים", אמר ל-ynet עו"ד אלקנה הולצר, המייצג את הציבור החרדי בשכונת קרית יובל. "מדובר בשערורייה רבתי. לפי כללי המשחק הנהוגים במדינת ישראל בכל מכרז, המרבה במחיר יזכה בלי קשר למוצאו הדתי או חילוני, וכך היה אמור להתבצע גם הפעם. האוניברסיטה או מי מטעמה שהחליט על משיכת המכרז חרג מהכללים, ולעניות דעתי נהג במקרה שלא בדרך המקובלת", הבהיר בא-כוחם של החרדים בשכונה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוקד המחלוקת בקריית יובל
  צילום: גיל יוחנן
  "ניצחון חשוב לצעירים". שגב
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים