שתף קטע נבחר

חשד בנצרת עילית: מנקה גנבה ניירות מראש העיר

בעקבות חשד להדלפות מלשכתו לגורמי אופוזיציה החליט ראש העיר, שמעון גפסו, להציב מצלמה נסתרת בלשכתו. לא חלף זמן רב ושתי עובדות - מנהלת עבודה ועובדת ניקיון - נתפסו לוקחות מסמכים משולחנו. ראש העיר: יש גורמים שמחפשים אותי

עובדת ניקיון שעבדה תקופה ארוכה בעיריית נצרת עילית נעצרה בצהריים (יום ג') בחשד שנהגה לגנוב מסמכים משולחנו של ראש העיר, שמעון גפסו, ולהעביר אותם לגורמי אופוזיציה. בנוסף, נעצרה מנהלת העבודה של החשודה, בת 35, והשתיים הועברו לחקירה.

 

מעצרה של העובדת בא לאחר שבחודשים האחרונים הודלפו מסמכים מלשכתו של גפסו. ראש העיר ומקורביו לא הבינו כיצד גורמי אופוזיציה מעורים כל-כך בנעשה בלשכה והחליטו לפתוח בחקירה סמויה בעצמם. בתוך הלשכה הוצבה מצלמה נסתרת באחד מארונות הספרים ועד-מהרה נפלו השתיים במלכודת.

 

בצילומים נראות עובדת הניקיון, בת 43, והמנהלת שלה כשהן לוקחות מסמכים מהשולחנו של גפסו כדי לצלמם. לאחר מכן, היו השתיים מחזירות את המסמכים כשהם עטופים בסמרטוטים על-מנת שלא להשאיר טביעות אצבעות. במשטרה אמרו כי החקירה נמצאת בשלביה הראשונים וייתכנו מעצרים נוספים בימים הקרובים.

 

גפסו קושר בין המעצרים לבין החקירה המתנהלת נגדו ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה). "אין לי ספק שחלק מן החקירה נגדי מושתתת על דברים מעין אלה. עיריית נצרת עילית הצליחה להוכיח מעל לכל ספק שישנם גורמים המחפשים לפגוע בי".

 

מפקד תחנת נצרת עילית, רב-פקד ישראל טוביה, אמר כי בחיפוש שנערך הבוקר בביתה של המנקה נתפסו מסמכים שונים. לדבריו, המנקה משתפת פעולה עם החוקרים. "היא טוענת שעשתה זאת על-רקע העובדה שבנה פוטר מהעירייה ולאחר שהבינה כי מנהלת העבודה שלה קשורה לגורמים פוליטיים ודרכם תוכל לנגח את ראש העיר", אמר טוביה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גפסו. מחפשים אותו?
צילום: חגי אהרון
מומלצים