שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מיכאל שומאכר חוזר להתחרות

  אלוף העולם לשעבר ומי שנחשב לטוב בנהגי הפורמולה 1 בהיסטוריה, מיכאל שומאכר, חוזר להתחרות בקבוצת פרארי. שומאכר יחליף את פליפה מאסה המאושפז לאחר שנפגע בראשו באופן חמור

  מיכאל שומאכר חוזר להגה הפורמולה 1 בקבוצת פרארי. שומאכר, שבע פעמים אלוף עולם בעבר, מהן חמש פעמים עבור קבוצת פרארי, יחליף את פליפה מאסה הפצוע, עד שזה האחרון יהיה מסוגל לחזור ולהתחרות. כך הודיעה הערב (ד') הקבוצה האיטלקית. במהלך הימים האחרונים צברו שמועות אודות חזרה אפשרית של שומאכר אל ההגה, תאוצה בעיקר בגרמניה. אך באופן רשמי הוכחשו השמועות על-ידי דוברי שומאכר.

   

  • מיכאל שומאכר מודיע על פרישתו מהפורמולה 1


  מיכאל שומאכר בעונת הפרישה. נהג המירוץ הטוב אי פעם? (AP)

   

  חזרתו של שומאכר, יותר מיכולתו מאחורי ההגה, מעניקה זריקת עידוד אדירה לנתוני הצפייה הדועכים בסדרת מירוצי המכוניות הפופולרית והיוקרתית מכולן. יש להזכיר כי שומאכר בן ה-40 לא התחרה בשנתיים האחרונות באופן רציני, מאז פרש בסיום עונת 2006. הפעם האחרונה בה נהג במכונית פורמולה 1 כלל, הייתה לפני שנה.

   

  בהודעה רשמית שפרסמה קבוצת פרארי, נאמר כי שומאכר יחליף את מאסה הפצוע כנהג השני של קבוצת פרארי לצד קימי רייקונן, ויעשה זאת כל עוד הנהג הברזילאי לא יוכל לחזור ולנהוג באופן תחרותי עבור הקבוצה. "במהלך הימים הקרובים יכנס שומאכר למשטר אימונים והכנה מיוחדים, אשר בסיומם תודיע הקבוצה אם הוא אכן יחליף את פליפה מאסה", דברי פרארי. משמעות הדבר היא כי שומאכר יאלץ לעבור כבר בימים הקרובים, ובמשך כשלושה שבועות הפגרה עד המירוץ הבא בוולנסיה (23.8), אימונים קפדניים, כנראה דיאטה ייעודית וללא ספק מבחני כשירות מפרכים.

   

  מיכאל שומאכר משמש כיום כיועץ מקצועי בקבוצת פרארי. במהלך סוף שנות ה-90 והחצי הראשון של העשור הנוכחי, היה שומאכר הנהג הדומיננטי על מסלולי המירוץ. עם שבע אליפויות עולם שצבר במהלך השנים, היה שומאכר אחראי לתחיית קבוצת פרארי והפיכתה לכוח המוביל והדומיננטי במירוצי הפורמולה 1.

   

  אלא שיש לזכור כי אם אכן יחזור שומאכר אל ההגה, יפגשו הצופים נהג אחר לחלוטין, עם סיכויי זכיה קלושים במירוץ. שומאכר בן 40 כיום, גיל בו נהגי פורמולה 1 כמעט ואינם בנמצא. הנהג הגרמני אינו נמצא בפעילות ספורטיבית הכרחית לנהגי פורמולה 1, במשך יותר משנתיים. מעבר לכך הוא נושא עמו פציעת צוואר מגבילה מעט, זכר לנפילה מאופנוע בתחילת השנה.

   

  שומאכר, שהיה מעורב ללא ספק בפיתוח ותכנון מכונית הפורמולה 1 הנוכחית של פרארי, לא נהג בה ובכל מקרה, היא אינה מתוכננת עבורו. הנהג הגרמני זכה במירוצים עם מכונית שהייתה פרי פיתוח מוקפד מאד, כזו שהתאימה באופן מושלם למידותיו, יכולתו והעדפותיו כנהג. המכונית הנוכחית פותחה ותוכננה עבור קימי רייקונן ופליפה מאסה הפצוע.

   

  מעבר לכך יש לזכור כי מכוניות הפורמולה 1 של היום שונות מאלו בהן נהג שומאכר. תקנות חדשות שנכנסו לתוקף בתחילת העונה הנוכחית הביאו לשינויים בצמיגים, מתלים, מידות ומבנה, כמו-גם מערכות עזר ובקרה, ויכולת שליטה של הנהג במהלך המירוץ על כיול מערכות שונות. פרארי יכולה הייתה כמובן לבחור בנהג אחר, צעיר ומבטיח, אשר יחל העונה בתהליך ההתאמה לקטגוריית העל. אבל בחרה בנהג העבר.


  שומאכר, הנהג שהחייה את פרארי במו ידיו ורגליו (תצלום: AFP) 

   

  בחירה זו, כך נראה, מבוססת בעיקר על התרומה האדירה ששומאכר מסוגל להביא עמו עבור הצופים. מאז שפרש לפני מספר שנים, לא קם לנהג הגרמני יורש הולם, נהג אשר יסחף אחריו קהל עצום של אוהדים, ויעמיד קבוצה לא קטנה כלל של שונאים. הייחוד של שומאכר, אותו לא מסוגל אף נהג נוכחי לשחזר, היה בשאיבה של המונים לצפייה במירוצים. המשמעות היא רייטינג, והתמורה היא בכסף, הרבה מאד כסף.

   

  אחרי הכל, אין אפילו אוהד מירוצים אחד שמסוגל להצביע על נהג פורמולה 1 פעיל, אשר מסוגל אפילו להתקרב לפוטנציאל שבירת כל שיא אפשרי, דוגמת שומאכר. הנהג הגרמני זכה ב-91 מירוצי פורמולה 1 בקריירה חסרת תקדים, ונחשב על-ידי רבים כנהג המירוץ הטוב מעולם.


  פורסם לראשונה 29/07/2009 21:16

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שומאכר - יחזור בכושר?
  צילום: איי פי
  שומאכר - התחרותי מכולם
  צילום: איי פי
  המוכשר מכולם
  צילום: איי פי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים