שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  גובה ההצעות לרכישת מירס - אכזבה למוטורולה
  ההצעות של פטריק דרהי ושאול אלוביץ' עומדות על כ-130 מיליון דולר, ונמוכות מהסכום של 200 מיליון דולר - אותו קיוותה מוטורולה להשיג. בנק ההשקעות מריל לינץ', שמנהל את המכירה, מתנה את תהליך בדיקת הנאותות בשיפור ההצעות

  ההצעות שהגישו פטריק דרהי ושאול אלוביץ' לרכישת מירס עומדות על סכום הנמוך מ-130 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט". חברת מוטורולה, אשר מחזיקה ב־100% ממניות מירס, קיוותה לקבל עבורן סכום של 200–250 מיליון דולר. ההצעות שהוגשו משקפות הערכת שווי נמוכה מאוד למירס, וזאת לאחר שלפני ארבע שנים בוצעה במניות החברה עסקה לפי שווי של 270 מיליון דולר.

   

  בנק ההשקעות מריל לינץ', אשר מנהל את המכירה, פנה לשתי המציעות וביקש שישפרו את הצעתן. כמו כן הודיע מריל לינץ' שאם לא ישפרו הצדדים את הצעותיהם, לא יאפשר להם הבנק להמשיך לשלב השני של ההליך ולהיכנס לחדרי המידע של מירס כדי לבצע בדיקת נאותות.

    

  עד כה ידוע על שני גופים אשר הגישו הצעה לרכישת מירס: האחד הוא 012 סמייל, הנמצאת בבעלות שאול אלוביץ', והשני הוא המשקיע פטריק דרהי, אשר מחזיק בכ־20% ממניות HOT. גם קרן שמרוק של משפחת דיסני התעניינה בעסקה, וייתכן שהגישה הצעה אף היא. ההצעות שהגישו דרהי ואלוביץ' אינן מחייבות, והן בסיס לבדיקת נאותות שיבצעו שני הגופים למירס בימים הקרובים. שני הגופים אינם מגלים עניין רב בעסקה, אך הסכימו להגיש הצעה לא מחייבת כדי שמירס תפתח בפניהם את חדרי המידע, והם יוכלו להיחשף למידע מסחרי מפורט על החברה.  

   

  חברות הסלולר הגדולות וחברת הכבלים HOT לא הגישו הצעות לרכישת מירס, ולפי הערכות, רשות ההגבלים העסקיים אינה מעוניינת שאחת מחברות אלו תרכוש את מירס. גורמים בענף מעריכים שאם אכן לא ישתתפו חברות הסלולר בהליך המכירה, ההצעות הסופיות שתקבל מוטורולה יישארו נמוכות יחסית.  

   

  יש לציין שבמקביל מתמודד אלוביץ' על רכישת השליטה בחברת הסלולר פרטנר, ועבורו מירס היא אלטרנטיבה מועדפת פחות. עם זאת, אלוביץ' שוקל אותה למקרה שלא יצליח לרכוש את פרטנר בתנאים המתאימים לו. ההערכות הן שהעלייה במחיר מניית פרטנר בשבועות מאז החל תהליך המכירה שלה מקטינה את הסיכוי למימוש העסקה. בהליך מכירת פרטנר מתמודדות עם אלוביץ' שתי קבוצות חזקות יחסית: קרן פימי של ישי דוידי וסקיילקס של אילן בן דב. 

   

  מחברת מוטורולה נמסר בתגובה: "החברה אינה מגיבה על ספקולציות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "גובה ההצעות לרכישת מירס - אכזבה למוטורולה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים