שתף קטע נבחר

המנהל המיוחד ביקש להורות על מעצרו של רייפמן

עו"ד איתן ארז, שמונה לנהל את נכסיו של מייסד אמבלייז, מבקש להורות על מעצרו בטענה לביזיון בית המשפט, לאחר שאלי רייפמן סירב לציית לצו שהורה לו להעביר את מניותיו בחברה. בנוסף, מביע עו"ד ארז חשש כי רייפמן יימלט מהארץ

המנהל המיוחד לנכסי אלי רייפמן, עו"ד איתן ארז, ביקש היום (ה') מבית המשפט המחוזי בת"א להורות על מעצרו של החייב אלי רייפמן, מייסד חברת אמבלייז. זאת, בטענה לביזיון בית המשפט, לאחר שרייפמן סירב לציית לצו בית משפט אשר ציווה עליו להעביר למנהל המיוחד את מניותיו באמבלייז. לחילופין מבקש המנהל המיוחד לקבוע דיון במועד קרוב ככל האפשר.

 

המנהל המיוחד טוען בבקשתו, כי כבר ב-2 ליולי הוא הגיש כנגד רייפמן בקשה לפי פקודת ביזיון בית המשפט, בה טען כי "קיים חשש כבד כי החייב יימלט כביכול מן הארץ (למרות צו עיכוב יציאה) או יבצע דיספוזיציה במניותיו בחברת אמבלייז.

 

"לאור העובדה שהחייב מסרב לציית לצו של בית משפט - לחתום על הוראות העברה מניותיו באמבלייז לידי המנהל המיוחד - מתחזק החשש כי החייב מבצע בימים אלה דיספוזיציה במניותיו בחברת אמבלייז או כבר ביצע", נטען בבקשה הקודמת.

 

עוד ציין עו"ד ארז בפני ביהמ"ש כי החייב אמר כביכול בחקירתו במשרדי הכונס הנכסים הראשי בתל-אביב ביום 29.6.09 "כי יישב בבית סוהר ולא ייתן את המניות".

 

בשבוע שעבר מחק בית המשפט העליון את הערעור שהגיש רייפמן, באמצעות עו"ד דורון אפיק, על החלטת שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, לפיה עליו להעביר את מניות אמבלייז למנהל המיוחד. השופט אשר גרוניס קבע:"טיעוני המערער לא שכנעוני כי עומדת לו זכות ערעור על החלטתו של ביהמ"ש המחוזי. דין הערעור להימחק".

 

עו"ד דורון אפיק, בא כוחו של רייפמן, מסר בתגובה: טרם קיבלנו את הבקשה. עם זאת, המנהל המיוחד מודע היטב לכך כי קיים ערעור תלוי ועומד בבית המשפט העליון כנגד החלטת בית המשפט ועל כן התנהלותו יותר מאשר תמוהה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים