שתף קטע נבחר

בכיר בריטי: בעד "התחלה חדשה" עם סוריה

שר במשרד החוץ הבריטי שנפגש עם שר החוץ הסורי אמר כי בריטניה מעוניינת בחתימת הסכם כלכלי בין האיחוד האירופי לבין דמשק. זאת, למרות החששות מהפרות זכויות האדם במדינה. "אנו מקווים שנוכל להתגבר על חשש זה", אמר הבכיר

רוחות של קירבה מנשבות מלונדון לדמשק. בריטניה תומכת בחתימת הסכם כלכלי בין סוריה לבין האיחוד האירופי, למרות החשש מהפרות זכויות אדם במדינה. כך מסר אמש (ג') איוון לואיס, שר במשרד החוץ הבריטי.

 

לואיס קרא ל"התחלה חדשה" עם סוריה ואמר כי יש לעודד את דמשק לשנות את מדיניותה, למרות יחסיה עם איראן ותמיכתה בחמאס ובחיזבאללה. "בריטניה תנסה לקחת תפקיד חיובי ולקדם את חתימת ההסכם, למרות שמספר מדינות באירופה עדיין חוששות מהמדיניות הסורית. אנו מקווים שנוכל להתגבר על חששות אלו, ולחתום על הסכם", אמר לואיס לאחר שנפגש עם שר החוץ הסורי, ואליד אל מועלם.

 

"לבריטניה יש חששות לגבי מצב זכויות האדם בסוריה, והעלנו אותם בשיחה עם הממשלה בדמשק. אנו לא מסתירים את החשש שלנו", אמר לואיס לעיתונאים. ההסכם עם האיחוד האירופי, עליו חתמו מספר מדינות ערביות, יכול לסייע לפיתוח הכלכלה הסורית שנפגעה קשות מהמשבר העולמי.

 

האיחוד האירופי החל לדון עם סוריה בהסכם כבר לפני שמונה שנים, אולם הקפיא את השיחות לאחר ההתנקשות ברפיק אל חרירי בבירות בשנת 2005.

 

השיחות בין האיחוד האירופי לדמשק חודשו בשנה שעבר, אולם כל 27 מדינות האיחוד צריכות לאשר את דבר חתימת ההסכם. דיפלומטים סורים אמרו כי הולנד עדיין מתנגדת להסכם שכזה בגלל יחסה של דמשק לסוגיית זכויות האדם.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר החוץ הסורי. בעיות בזכויות האדם
צילום: AFP
מומלצים