שתף קטע נבחר

אביו של מפקד הטנק: אהב את הגולן - ושם נפל

"הוא אף פעם לא התלונן, הוא היה נותן מאה אחוזים לכל דבר", סיפר אביו של סמל אוריאל ליברנט, שנהרג לפנות בוקר בהתהפכות הטנק שעליו פיקד. אחותו: "תיכננו ללמוד יחד לאחר שישתחרר"

"אוריאל אהב לטייל עם חברים ואהב במיוחד את הגולן. אין מסלול שם שהוא לא מכיר - ושם הוא גם נפל". כך סיפר ל-ynet הבוקר (יום ד') אהרון ליברנט, אביו של סמל אוריאל ליברנט בן ה-21, שנהרג לפנות בוקר בתאונת אימונים ברמת הגולן. ג'ני, אם המשפחה, קיבלה את ההודעה הקשה בחו"ל, ועושה דרכה כעת לישראל.

 

בדיוק לפני חודש, ב-ט"ו בתמוז, נסעו בני המשפחה המתגוררים באפרת ללטרון וצפו בבנם בגאווה בטקס סיום קורס מפקדי טנקים (מט"קים). "בסוף הטירונות אמרו לו שרוצים שהוא יהיה מפקד טנק והוא אמר בשמחה 'בסדר'. כמה ימים אחרי אמרו לו שלא בטוח שזה יקרה - והוא אמר 'בסדר'. יום לפני הטקס בלטרון שוב אמרו לו שרוצים - והוא שוב אמר 'בסדר'", סיפר האב.

 

ליברנט נהרג באימון שנערך במסגרת קורס מ"פים-מג"דים, בשילוב חטיבה 188 של השריון. מעדויות שנאספו בשטח עלה כי במהלך התרגיל, שכלל גם כוחות הנדסה, הוצב באזור תל שיפון גשרון שנועד לאפשר לטנק לחצות תעלה. כמה טנקים עברו על הגשרון, אך אחד מהם החל לנסוע עליו - וסטה.


הגשרון עליו נסע הטנק (צילום: אביהו שפירא)

 

מפקדים הבחינו בסטיית הכלי הכבד, ניסו לעצור את הטנק - אך זה המשיך לנסוע עד שנפל והתהפך לתוך תעלה, ככל הנראה מגובה של כמה מטרים. בהתאם לנוהל במהלך מעבר שכזה, ראשו של ליברנט היה כנראה מחוץ לטנק - וזו כנראה הסיבה לפגיעה הקטלנית. שלושה לוחמים אחרים בטנק נפצעו קל.

 

האחות, אליאנה, סיפרה ל-ynet: "מאז שהוא היה קטן - אמרו עליו רק דברים טובים, שהוא מוצלח וחכם. הוא היה טוב בכל כך הרבה דברים, ועם זאת - שמר על צניעות. הוא תמיד היה שמח לתת ולעזור, אהב את הישיבה והלימוד. אמרנו שאולי כשהוא ישתחרר מהצבא בחול המועד פסח נלך ללמוד יחד. הוא תמיד היה מוביל את שירי השבת ולימד אותנו שירים חדשים".

 

האתרוג שאוריאל זרע עדיין לא הניב פרי

מאז שעות הבוקר התקבצו בבית המשפחה באפרת עשרות ממכריו של אוריאל ובני משפחתו. בסמוך לסלון המשפחה ניצב עציץ גדול ובתוכו עץ אתרוג שאוריאל זרע לפני חמש שנים. "הוא גידל את העץ הזה מהזרע - ועד עכשיו הוא לא נשא פרי. אולי זה סמל", אמר האב.

 

"הוא אף פעם לא התלונן, הוא היה נותן מאה אחוזים לכל דבר. תמיד שאלתי אותו 'איך האוכל?' 'איך אתה מסתדר בלי שינה?' הוא תמיד אמר שיש מספיק. הוא היה בחור שקט, צנוע, מעולם לא אמר 'אני'. היינו חולקים אחד עם השני סיפורים מהשירות הצבאי.

 הוא לא אהב לדבר על עצמו אבל כל מי שהכיר אותו יודע ואומר שהוא גאון, צדיק, משקיע בלימודיו ועושה הכול בצניעות" הוסיף האב אהרון.

 

חווי, אחותו השנייה של אוריאל, סיפרה ל-ynet כי רק בשבוע שעבר קיבלה מטלה בבית הספר להכין כרזה נגד השתמטות מצה"ל. "הדבר הראשון שחשבתי זה להתקשר אליו, שאלתי אותו - 'למה אתה בצבא?', הוא אמר, 'מה זאת אומרת? ברור שאני פה, מי יגן על המולדת?'. זה היה כל כך ברור".

 

מבט חטוף בחדרו של אוריאל מעיד על תחביביו העיקריים: ספרי קודש לרוב, תמונות של הטבע ומפת ארץ ישראל שתלויה במרכז החדר. אוריאל הותיר אחריו זוג הורים ושלוש אחיות.

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברנט. אהב לטייל
האחות יואלה והאב אהרון בבית המשפחה
צילום: אורלי זיילר
הטנק של אוריאל, לאחר התאונה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים