שתף קטע נבחר

אתר ראש הנקרה מתפתח ויהיה נגיש לנכים

המבקרים באתר שבגבול הצפון יהנו מעתה מחניון חדש ורחב ידיים, שממנו יצאו הסעות לאתר ובחזרה - ללא תשלום. בקרוב ייבנו גשר שיאפשר גישה לנכים, וכפר של 120 יחידות נופש

בשורה למבקרים באחת מפנינות התיירות שבצפון הארץ: באתר ראש הנקרה שבגבול ישראל-לבנון נחנך היום (ד') חניון המבקרים החדש. בטקס לרגל האירוע התבשרו הנוכחים גם על הקמתו של גשר בעבור ציבור הנכים, וכן על הקמה צפויה בתוך שנתיים של כפר נופש לכל המשפחה.  

 

אתר ראש הנקרה מושך אליו מדי שנה כ-300 אלף מבקרים מהארץ ומהעולם. לצד ביקור באתר הנקרות המרשימות, נהנים הבאים מהנוף; בימים בהירים ניתן להבחין בחיפה וברכס הכרמל. ראש הנקרה היתה בעבר גם תחנת ביניים לרכבת המנדטורית, שהובילה סחורה מחיפה לביירות. יש המאמינים כי לאחר חתימת הסכם שלום עם לבנון יוכל הקו להתחדש.


אתר ראש הנקרה והדמיה של הגשר למען הנכים (צילומים: חיים אזולאי)

 

השטח שעליו הוקם החניון שימש ב-2000-1984 את כוח האו"ם שהוצב בלבנון ובישראל. עם נסיגת צה"ל מלבנון הועבר השטח לרשות הטבע והגנים. בפיתוח החניון, ששטחו 4 דונמים, הושקעו כ-200 אלף שקל במימון מלא של האתר, ומתוך רצון לאפשר חניה נאותה למרבית מבקרי האתר, תוך שמירה על ערכי הסביבה והטבע.

 

מעתה יהנו המבקרים במקום משירותי הסעות מהחניה לאתר ובחזרה - ללא תשלום. בקרוב תחל בנייתו של גשר הנגשה לנכים - מחנות המזכרות אל האתר. מדובר במיזם משותף לרשות הטבע והגנים, המועצה האזורית מטה אשר, משרד הגמלאים, המוסד לביטוח לאומי ומשרד התיירות. אורכו של הגשר 93 מטר ורוחבו 2.5 מטר.

 

"מאז בקשת ההקמה של הפרויקט חלפו כמה שנים של תכנון והכנת כל ההיתרים לבניית הגשר הייחודי, שייתן מענה לאוכלוסיית הנכים והקשישים בדרך לביקורם באתר הנחשב לאחד היפים בארץ", אמר מושיק גבעתי, מנהל הפרויקטים באתר ראש הנקרה. "בניית הגשר היא תוצר של הרצון לארח קבוצות נכים שהמורד החד במקום מנע מהם עד היום לבקר בו".


המורד החד מנע עד כה מהנכים ליהנות כמו שאר המבקרים. הדמיית הגשר 

 

חופשת הקיץ מושכת אליה משפחות רבות שמגיעות לבלות הן באתר הנקרות, הן מהאטרקציות שסביבו, ובהן חזיון אור קולי, טיול אופניים על "פאן באופן" - כלי המאפשר לכל המשפחה לרכוב יחדיו - דייג על שפת הים ותצפית לעבר לבנון, חיפה ויישובי הגליל המערבי. כחלק ממינוף האזור נמצאת בשלבי תכנון אחרונים בנייתו של כפר נופש בשטח קיבוץ ראש הנקרה. במקום ייבנו 120 יחידות דיור ויוקמו שלל אטרקציות לכל המשפחה.

 

באירוע שהתקיים היום השתתפו מנכ"ל רשות הטבע והגנים, אלי אמיתי; נציגי המועצה האזורית מטה אשר; נציגי קיבוץ ראש הנקרה והנהלת המקום, ובהם יו"ר מועצת המנהלים של האתר, מירה אלטמן.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בתוך אחת הנקרות
צילום: לע"מ
מומלצים