שתף קטע נבחר

חצי שעה במטוס סגור - בגלל גופה

נוסעי טיסת חברת התעופה "סוויס" שנחתה בנתב"ג נאלצו לשבת כחצי שעה במטוס סגור ללא מיזוג אוויר - בגלל גופה שהיתה בבטן המטוס

נוסעי טיסת חברת התעופה השווייצרית "סוויס" שנחתה אתמול בצהריים בנמל התעופה בן גוריון "התבשלו" במשך כחצי שעה במטוס סגור ללא מיזוג אוויר - וזאת בגלל גופה שהייתה בבטן המטוס.

 

מטוס איירבאס-330 של חברת "סוויס" ובו כ-200 נוסעים נחת אתמול בשעה 2:40 בנתב"ג. לאחר הנחיתה כובו מערכות מיזוג האוויר במטוס - אולם דלתותיו לא נפתחו ויושביו נותרו במקומותיהם. מחאות הנוסעים ואנשי הצוות לא עזרו וכולם נותרו במטוס הלוהט למשך כחצי שעה. רק אז חיברו את ה"שרוול" למטוס והנוסעים הזועמים ירדו ממנו. 

 

הסיבה להישארותם של הנוסעים במטוס מפתיעה. בלחץ גורמים חרדיים קיים בנתב"ג "נוהג טומאה" לפיו אם יש בבטן המטוס גופה, לא מחברים אליו את ה"שרוול" עד שהגופה לא מוצאת מהמטוס. זאת כדי למנוע "טומאת כהנים" לאנשים המצויים בטרמינל.

 

"המדינה הזו עושה הכל כדי לגרש את התיירים ממנה. כל מיני נוהלים מוזרים עושים את העבודה יותר מכל מצב בטחוני", אמר אתמול מקור בנתב"ג.

 

מרשות שדות התעופה נמסר כי העיכוב בהורדת הנוסעים נבע מתקלות של חברת "סוויס". דוברת הרשות אמרה כי בדרך כלל לוקח פחות מחמש דקות להוציא גופה מהמטוס. אתמול, הסבירה, הארון ובו הגופה היה בחלקו האחורי של תא המטען, ולכן לקח הדבר יותר זמן. "הטייס יכול היה להפעיל את מיזוג האוויר בעזרת מנועי המטוס. לא מבינים אצלנו למה הוא עשה זאת", אמרה הדוברת.

 

אבנר גורדון, מנהל "סוויס" בישראל, אמר אתמול כי החברה פעלה על פי כל הנחיות רשות שדות התעופה: "לא תמיד ניתן להטעין את הגופה בחלק הקדמי של תא המטען".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים