שתף קטע נבחר

פריצת דרך: בדיקה שמאבחנת סרטן ריאות מוקדם

בשורה למעשנים: חוקרים בארה"ב פיתחו בדיקת דם המאבחנת בשלב מוקדם סרטן ריאות, עם אחוזי דיוק של 90%. סרטן הריאות נחשב לקטלני ביותר, והבעיה המרכזית בהתמודדות עמו היא האבחון המאוחר, שאינו מותיר תקווה רבה לחולים

בדיקת דם חדשה עשויה לחולל מהפך באבחון מוקדם של סרטן הריאות: חוקרים אמריקנים מדווחים השבוע כי הצליחו לאבחן סרטן ריאות בשלב ראשוני באמצעות בדיקה חדשה, שמקווים שתביא לטיפול מוקדם ומציל חיים בחולים.

 

חוקרי אוניברסיטת ניו יורק חברו לחברת "אפלרה" האמריקנית, ובחנו את הבדיקה החדשה על 103 חולי סרטן ריאות. החוקרים בדקו את החולים שאובחנו בשלב 1 של סרטן הריאות, ומהבדיקות נמצא כי אחוז הדיוק של בדיקת הדם החדשה

 מגיע ליותר מ-90. הבדיקה בוחנת את הימצאותם של תשעה מרכיבים בדם השכיחים אצל החולים, וכעת עובדים החוקרים על פיתוח בדיקה חדשה שתסתפק באיתור של שישה מרכיבים בלבד.

 

סרטן הריאות הוא הסרטן הקטלני ביותר, ומדי שנה הוא הורג 1.2 מיליון איש ברחבי העולם. הבעיה המרכית נעוצה באבחון: פעמים רבות הוא מתבצע מאוחר מדי, כשהגידול כבר התפשט מחוץ לריאות והמחלה אינה ניתנת לריפוי. אף שסרטן הריאות תוקף בעיקר מעשנים, הנתונים בספרות הרפואית מראים כי חמישית מכלל מקרי סרטן הריאות מתרחשים אצל אנשים שלא עישנו מעולם. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
הסרטן התוקפני ביותר בעולם
צילום: סי די בנק
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים