שתף קטע נבחר

לבנון: התחמשות חיזבאללה - עניין פנימי

דיפלומט בריטי בכיר הביע "דאגה עמוקה" מהתחמשות הארגון בדרום לבנון, שר החוץ הלבנוני שנועד איתו התעקש: זה עניין שנדון בין הפלגים היריבים

גבול הצפון נפיץ, הזהירו השבוע בפיקוד הצפון, וחיזבאללה כבר התחמש ב-40 אלף רקטות אותן הוא מחזיק בדרום לבנון בניגוד להחלטה 1701 של מועצת הביטחון. אבל לפי שר החוץ הלבנוני - הנשק של חיזבאללה הוא "רק עניין פנימי".

 

השר פאוזי סלוק נועד היום (ה') בביירות עם שר במשרד החוץ הבריטי, איוון לואיס, והדגיש שנושא התחמשות הארגון היא נושא שנדון בין הפלגים היריבים בתוך המדינה. זאת, לאחר שלואיס הביע "דאגה עמוקה" מהפרות החלטת האו"ם. השר הבריטי נועד גם עם נשיא לבנון, מישל סולמיאן.

 

המתיחות בגבול הצפון - לפחות ברמה התקשורתית - התגברה השבוע לאור התבטאותו של ראש מטה פיקוד הצפון, תת-אלוף אלון פרידמן, בראיון ל"טיימס" הבריטי לפיה היציבות בין ישראל ללבנון "נתונה בסכנה".

 

לפי הכתבה במסגרתה צוטט פרידמן, חיזבאללה צבר כ-40 אלף רקטות והוא מאמן את חייליו לשגר טילים שעלולים לפגוע בתל-אביב ובמטוסים. ה"טיימס" הציג ראיות מצולמות של חמושים מחיזבאללה שניסו בכל דרך להציל תחמושת מהמחסן שעלה באש, בשעה שאנשי יוניפי"ל הגיעו למקום לחקור את האירוע.

 

במסגרת מסעו לאזור נועד לואיס שלשום בדמשק עם שר החוץ הסורי וליד אל מועלם, והשניים הציגו קרבה מחודשת בין המדינות.

לואיס אמר שבריטניה תומכת בחתימת הסכם כלכלי בין סוריה לבין האיחוד האירופי, למרות החשש מהפרות זכויות אדם במדינה. 

 

השר הבריטי קרא ל"התחלה חדשה" עם סוריה ואמר כי יש לעודד את דמשק לשנות את מדיניותה, למרות יחסיה עם איראן ותמיכתה בחמאס ובחיזבאללה. "בריטניה תנסה לקחת תפקיד חיובי ולקדם את חתימת ההסכם, למרות שמספר מדינות באירופה עדיין חוששות מהמדיניות הסורית. אנו מקווים שנוכל להתגבר על חששות אלו, ולחתום על הסכם", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נסראללה. 40 אלף רקטות
צילום: AFP
מומלצים