שתף קטע נבחר

אח שלישי בגולני: "אור היה פייטר"

בבית דגן הכירו כולם את משפחת חדד, וסיפרו כי בן הזקונים אור, שנהרג אתמול מפליטת כדור, היה זה שסעד את ההורים הנכים. לצבא התגייס במטרה לתת את הכל, ואף השתתף ב"עופרת יצוקה". בצה"ל הוקמה ועדת חקירה בראשות אלוף-משנה

"לא יכולתי לבקש אח טוב יותר". סמל אור חדד בן 20 מבית דגן, שנהרג אתמול (יום ה') מפליטת כדור בבסיס ברמת הגולן, היה בן הזקונים במשפחתו והותיר אחריו עוד שלושה אחים ואחות. שניים מאחיו שירתו בגולני ואחד במג"ב, ולכולם במשפחה היה ברור לאן פניו של אור מועדות. אחיו, דוד: "הוא היה פייטר והיה ברור לנו שהוא יהיה לוחם בגולני. הוא רצה לשרת את השלוש שנים שלו בצבא בצורה הכי טובה. הוא התגייס לקרבי והספיק להשתתף במבצע 'עופרת יצוקה'".

 

ועדת חקירה בראשות קצין בדרגת אלוף משנה תבדוק את נסיבות האירוע. אלוף פיקוד הצפון גדי אייזנקוט הורה על הקמת הוועדה לאור הנסיבות החריגות. חבריה יגבשו דרכים למנוע הישנות של מקרים דומים בעתיד.


חבריו ליחידה של אור הגיעו היום לבית המשפחה (צילום: אבי מועלם)

 

בני המשפחה נזכרו היום שכאשר חזר ממבצע "עופרת יצוקה", ערכו מסיבת הודיה בבית הכנסת. בשבת האחרונה יצא אור, בוגר הישיבה התיכונית המדעית בראשון לציון, לחופשה אחרונה. "זאת הייתה הפעם האחרונה שראיתי אותו", אומר דוד. "עשינו שבת אצל ההורים, ישבנו צחקנו ודיברנו. זה היה אור במיטבו. הוא כל הזמן אהב לצחוק לעשות וכיף, וסביבו היו הרבה חברים".

 

דוד מספר כי אתמול הגיע לבית ההורים ולא היה אף אחד בבית. "חיכתה מונית מהצבא ואמרו שצריך לנסוע לבית החולים צפת כי הוא נפגע באורח קשה", הוא מספר. "לא הבנו עד כמה זה קשה, ובבית החולים קיבלנו את הבשורה המרה".

 

אבל כבד ירד על בית דגן, שם כמעט כולם קשורים זה לזה. ראש המועצה, אלי דדון, שמכיר היטב את המשפחה ונמצא איתה בקשר מאז האירוע, אומר כי מדובר ב"משפחה לתפארת, אחת הוותיקות בישוב. אין מילים לתאר. מהמשפחות שכל אחד היה מתגאה בה.

שני ההורים נכים, ולמרות הקושי גידלו חמישה ילדים נפלאים שכל אחד מהם תרם את חלקו למדינה".

 

על אור אומר דדון כי הוא היה "ילד מקסים חברותי שלכולם היה ברור שהמסלול שלו הוא להיות חייל קרבי. זה פשוט אסון שקשה לעכל".

 

בני המשפחה מספרים כי בשל הקושי של ההורים הנכים, היה זה אור שתמיד דאג להם, לקח אותם וסעד אותם. "הוא כל הזמן דאג להם. לקח אותם לכל מקום", סיפר הדוד נפתלי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אור חדד, ז"ל
צילום רפרודוקציה: אבי מועלם
מומלצים