שתף קטע נבחר

פליטת הכדור הקטלנית ב"גולני": נעצר חשוד

החשד המרכזי של החוקרים הוא שהחייל שפלט ביום חמישי כדור בבסיס ברמת הגולן, שגרם למותו של סמל אור חדד, שיחק בנשקו. עם זאת, נבדקים כיוונים אחרים

חייל גולני נעצר אתמול (שבת) בחשד שגרם למותו של סמל אור חדד ז"ל ביום חמישי, כתוצאה ממשחק בנשק. החייל ייחקר בזמן הקרוב ויובא ככל הנראה היום להארכת מעצר בבית הדין הצבאי של פיקוד הצפון.

 

החשד המרכזי של החוקרים הוא שהחייל שפלט את הכדור, בבסיס ברמת הגולן, שיחק בנשקו. כתוצאה ממשחק זה נפלט כדור שפגע בגבו של סמל אור חדד, שמת כעבור מספר שעות מהפציעה הקשה. חדד נפגע בעת שישב באוהל סמוך.

 

כמו כן נבדק האם בנשקו של החייל נותר קליע מאימון בו לקח חלק בימים האחרונים, וקליע זה נפלט במהלך התעסקות עם הנשק. לחלופין נדבק האם החייל הכניס מחסנית, דרך את הנשק וכך נגרף כדור לבית הבליעה שנפלט מאוחר יותר וגרם למותו של סמל חדד.

 

ועדת חקירה בראשות קצין בדרגת אלוף משנה תבדוק את נסיבות האירוע. אלוף פיקוד הצפון גדי אייזנקוט הורה על הקמת הוועדה לאור הנסיבות החריגות.

 

בצה"ל מנסים באחרונה לצמצם ככל שניתן משחקים בנשק לאור הסיכון הרב הטמון באירועים אלה, אולם עדיין נרשמים אירועים רבים מסוג זה, בעיקר ביחידות העורפיות.

באחרונה אף נמנע אסון כבד, כאשר מפקדת בבה"ד 1 נעה במשך עשרה ימים עם כדור בנשקה, מבלי ששמה לב לכך.

 

מתחקיר ראשוני שבוצע בבה"ד 1 עלה כי הקצינה שהתה במשימה של הגנת יישובים, שם הכניסה מחסנית לנשקה, אולם לאחר שהוציאה את המחסנית לא פרקה את הנשק במקום כמו גם לא ביצעה את הפריקה במספר הזדמנויות נוספות. רק לאחר עשרה ימים, בעת ביקור ביד ושם בעת פריקת נשק, נפלט הכדור שלא פגע באיש. הקצינה אמורה להישפט בקרוב על ידי מפקדיה בבית הספר לקצינים.


פורסם לראשונה 08/08/2009 23:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סמל אור חדד ז"ל. ישב בחדר סמוך
צילום רפרודוקציה: אבי מועלם
מומלצים