שתף קטע נבחר

ישי לפרס: כמזרחי - מבקש חנינה מוצדקת לבניזרי

בעוד בניזרי מבקש מבית המשפט לדחות את תחילת ריצוי עונשו לאחרי החגים - מתייצב לצדו יו"ר ש"ס ומבקש מנשיא המדינה לחון אותו. "כאיש ציבור, כבן עדות המזרח וכסגן רה"מ, אני סבור שזו בקשת חנינה שאין מוצדקת ממנה". לפניייה אין ככל הנראה תוקף משפטי

האם השד העדתי גויס על ידי ש"ס לסייע לשלמה בניזרי? יו"ר התנועה, השר אלי ישי, פנה לנשיא המדינה, שמעון פרס, בבקשה להעניק חנינה לשר לשעבר, שהורשע בקבלת שוחד ונשלח לארבע שנות מאסר. "כאיש ציבור, כבן עדות המזרח וכסגן ראש הממשלה, אני סבור שזו בקשת חנינה שאין מוצדקת ממנה", כתב ישי בשם תנועתו. בדרך כלשהי, הפנייה - שנושאת את התאריך 5 באוגוסט - הגיעה לתקשורת טרם שהתקבלה ביעדה, שכן מבית הנשיא נמסר ל-ynet כי מכתבו של ישי טרם הובא לידיהם.

 

לעיון במכתבו של אלי ישי לנשיא - לחצו כאן

 

בניזרי הורשע כזכור כי בעת שהיה שר העבודה והרווחה קיבל שוחד מהקבלן משה סלע, שעסק בהבאת עובדים זרים.

הוא נהג לקבל ממנו טובות הנאה רבות ומגוונות, מסכומי כסף גדולים, דרך מכשירים חשמליים ועד שירותי ניקיון.

 

"איני חפץ להזכיר את רגשות האיפה ואיפה, את ישראל השנייה, את תחושת הרדיפה ואת הפצע החברתי המדמם", כתב ישי לפרס. "העונש הכבד שהוטל על בניזרי הפתיע רבים. הוא איש ציבור מצטיין ואהוד שתרם לרבים. אם יש הצדקה למוסד החנינה - הרי זה במקרה הזה, על חיבוטיו, רקעיו ומועקותיו ,העונה לכך". יצויין כי בקשת חנינה רשמית מהנשיא, יכול להגיש רק הנאשם עצמו או אחד מבני משפחתו, ולכן אין תוקף משפטי ממשי לפניית ש"ס.

 

"היענות לה (לבקשת החנינה - ר.מ.), לא זו בלבד שהיא מתחייבת ומוצדקת לפי כל מבחן, אלא אף תישא בכנפיה מזור לידידנו בניזרי ומשפחתו וגם ובעיקר למעגל רחב מאוד של אזרחים", כתב ישי.

 

כמה שעות קודם לכן פנה בניזרי לבית המשפט העליון בבקשה לדחות את מועד תחילת ביצוע עונש המאסר מ-1 בספטמבר ל-18 באוקטובר. בניזרי נימק את הבקשה בצורך להשלים בדיקות רפואיות, החגים הבאים עלינו לטובה - וכמה ארועים משפחתיים. לדבריו, אם ייכנס לכלא מאוחר יותר - יתאפשר לו לבלות עם אמו בת ה-81 את תקופת החגים ולהשתתף בהולדת שני נכדיו, שעתידים להיוולד במהלך תקופת הדחייה.

 

לפני כחודש וחצי החמירו שופטי העליון בעונשו של בניזרי, והגדילו את עונשו מ-18 חודשים לארבע שנות מאסר.

השופט אדמונד לוי נימק את ההחלטה וקבע: "השחיתות הגוברת במוסדות השלטון הישראלי מחייבת לעשות מעשה על-ידי הצבת תג מחיר גבוה יותר".

 

"צר לי, באמת ובתמים, על בניזרי. צר לי על הרב שהרביץ תורה באחרים, אולם הוא עצמו לא הקפיד למלא אחר האיסור ליטול שוחד. צר לי על השר, שממעמדו הרם ורב ההשפעה הידרדר לתהום כה עמוקה. וצר לי על האדם בניזרי, בעל משפחה, שבהרשעתו וענישתו כרוך סבל רב גם לבני משפחתו שלא חטאו", כתב לוי בהחלטה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בניזרי. פונה כבן עדות המזרח
צילום: גיל יוחנן
המכתב טרם התקבל. פרס
צילום: עופר עמרם
ישי. מהמוצדקות שבחנינות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים