שתף קטע נבחר

ציון קינן מונה רשמית למנכ"ל בנק הפועלים

דירקטוריון הבנק החליט על מינוי קינן למנכ"ל, בהתאם להמלצת ועדת האיתור, שהוקמה לדרישת הפיקוח על הבנקים. כעת טעונה ההחלטה אישור של בנק ישראל

דירקטוריון בנק הפועלים החליט אמש (ב') על מינויו של ציון קינן למנכ"ל הבנק, בהתאם להמלצת ועדת האיתור שמינה הדירקטוריון במטרה לאתר מנכ"ל חדש לבנק, במקומו של המנכ"ל הקודם, צבי זיו, שהתפטר במרס השנה.

 

 

על פי פקודת הבנקאות, החלטת דירקטוריון בנק הפועלים טעונה אישור של בנק ישראל. הבנק יפנה מיידית למפקח על הבנקים בבנק ישראל, רוני חזקיהו, ויבקש את הסכמתו למינוי. מיד עם קבלת הסכמתו של המפקח ייכנס מינויו של קינן לתוקף.

 

קינן החל לעבוד בבנק הפועלים לפני 31 שנה. ב-1995 מונה לתפקיד מנהל אגף משאבי אנוש, ושלוש שנים מאוחר יותר מונה למנהל אזור הדרום. ב-2003 מונה לממונה על החטיבה הקמעונאית של הבנק. החל מ-2006 נושא קינן בתואר ממלא מקום מנכ"ל הבנק, ולפני כשנתיים מונה למנהל החטיבה העסקית של הפועלים.

 

בנוסף, מכהן קינן כדירקטור בישראכרט, אמריקן אקספרס ובנק פוזיטיף הטורקי. הוא בעל תואר מוסמך בלימודי עבודה מאוניברסיטת תל-אביב.

 

סרוסי: מסתיימת תקופה של אי ודאות

ועדת האיתור הוקמה לדרישת הפיקוח על הבנקים, לאחר מאבק ממושך בין בנק ישראל לבין בעלת השליטה בבנק הפועלים, שרי אריסון. בנק ישראל טען כי הליך פרישתו של צבי זיו מתפקיד המנכ"ל ומינויו של ציון קינן במקומו בוצע בצורה לא תקינה, ודרש מהבנק להקים ועדת איתור למנכ"ל. המאבק סבב גם סביב כהונתו של יו"ר הבנק, דני דנקנר, שבעקבות הלחצים הודיע על פרישתו מהתפקיד. 

 

יו"ר הדירקטוריון יאיר סרוסי, שהחליף את דנקנר בתפקיד, אמר לאחר אישור המינוי: "אני שמח על ההחלטה, המביאה לידי סיום תקופה של אי ודאות שהעיקה על הבנק". לדבריו, "בחודשיים שאני עובד בבנק הפועלים למדתי להכיר מקרוב את ציון ולהעריכו, ואני משוכנע שמינויו למנכ"ל ראוי ונכון". עוד אמר סרוסי, כי "תהליך בחירת המנכ"ל החדש נעשה בהתאם למתווה שסוכם בין בנק ישראל לבין בנק הפועלים".

 

יו"ר ועדת האיתור, אמרי טוב, אמר: "אנו מודים לכל המועמדים שפנו אלינו. דאגנו לכך שתהליך האיתור והבחירה יהיה מסודר, נקי והוגן".


פורסם לראשונה 10/08/2009 19:47

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים
צילום: סיון פרג'
מומלצים