שתף קטע נבחר

למי חילקה הממשלה 360 מיליון שקל?

262 מיליון שקל ניתנו כתוספת תקציב למשרד השיכון, ו-87 מיליון שקל למוסדות חינוך חרדים - ועדת הכספים אישרה לממשלה הקצאת תקציבים מיוחדים. פרט לכך, הועברה הקצבה מיוחדת ומסתורית בסך 286 מיליון שקל למערכת הביטחון

ועדת הכספים אישרה היום (ג') לממשלה הקצאת תקציבים מיוחדים בסך כולל של 360 מיליון שקל לפירעון התחייבויות שניתנו לסיעות ש"ס ויהדות התורה בהסכמי הקואליציה או בלחצים של הרגע האחרון לפני ההצבעות על התקציב הדו שנתי.

 

כ-262 מיליון שקל אושרו למשרד השיכון כתוספת לתקציב הפיתוח של המשרד, בעקבות הלחץ שהפעיל שר השיכון אריאל אטיאס. אטיאס טען אז כי לא מדובר בכסף נוסף, אלא במימוש התחייבות להחזיר לו תקציב שנשלל ממנו במהלך השנה.

 

87 מיליון שקל הם מחיר ההתחייבויות שניתנו ליהדות התורה כתוספת לסעיפים שנכללו בתקציב המקורי בשנה וחצי הקרובות: הסכום מורכב מ-15 מיליון שקל לפעולות מינהל רשת החינוך העצמאי; 10 מיליון שקלים להסעות תלמידים ומורים של מוסדות החינוך העצמאי; 23 מיליון שקל למימון סמינרים להכשרת מורים ותוספת של שבעה מיליון שקלים לפעולות תרבות תורניות.

 

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) חתום על ההסכם עם סיעתו אמר כי אם יישאר בתפקידו עד 2010 הוא לא יעביר את התקציב הבא אם האוצר ימשיך להעביר את הכספים שהתחייב אליהם כמו "בדלת האחורית" ולא יכניס אותם מראש כחלק מבסיס התקציב הקשיח.

 

עוד הקצבה מיוחדת ומסתורית, בסך 286 מיליון שקל, אושרה למערכת הביטחון. בבקשת הממונה על התקציבים, אודי ניסן אמר כי דברי הסבר מפורטים על מטרת התקציב ימסרו בעל פה בוועדת המשנה לשירותים חשאיים שהיא הגוף הסודי ביותר בוועדת החוץ והביטחון.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
גפני: בתקציב הבא לא אאשר
צילום: דודי ועקנין
87 מיליון למוסדות לימוד חרדיים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים