שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פקיד בנק התאבד לאחר תלונה על הונאת ענק
  שעות ספורות לאחר שמבקר בנק לאומי במחוז הצפון התלונן במשטרה על מעילת ענק של חמישה מיליון שקלים, התאבד הפקיד, דמות מוכרת באזור חדרה. הוא כתב מכתב וקפץ לפסי הרכבת בעתלית

  משה עברון, פקיד בבנק לאומי בחדרה שם קץ לחייו אחר הצהריים (יום ג') על פסי הרכבת באזור עתלית, לאחר שהבנק הגיש נגדו תלונה על מעילת ענק בהיקף של חמישה מיליוני שקלים. עברון כיהן גם כיו"ר ארגון "הצלה" בשרון, והיה דמות מוכרת ומוערכת באזור.

    

  את התלונה הגיש מבקר מחוז צפון של בנק לאומי. כאשר הגיש את התלונה ביחידת ההונאה של המחוז הצפוני, הוא התבקש על ידי החוקרים להביא תימוכין לחשדות שהעלה, אך טרם העבירם.

    

  האיש הגיע הבוקר לעבודתו בבנק לאומי ושם נקרא לשיחה שבה נטען נגדו שהוא חשוד במעילה של חמישה מיליוני שקלים מכספי הבנק. באותה שיחה אף נאמר לו כי מוגשת נגדו תלונה במשטרה. הפקיד כתב מכתב, הגיע אל פסי הרכבת ליד התחנה בעתלית וכשהתקרבה רכבת שנסעה מצפון לדרום - על-פי דברי נהג הקטר - קפץ לפסים ונדרס.

    

  מבנק לאומי נמסר בתגובה: "בבדיקה פנימית בסניף חדרה התגלו אי-סדרים בפעולותיו של העובד. המידע הועבר כנדרש לטיפול הרשויות הרלוונטיות. בנק לאומי נמצא בקשר עם המשפחה". 

   

  "לא היסס לסלק מתנדב שמעל בכספים"

  משה עברון מוכר כאדם שתרם רבות מזמנו על מנת להקים ולבנות את סניף "הצלה" באזור. מותו היכה בהלם את קרוביו, מכריו וחבריו. הם הביעו זעזוע מהמחשבה שמא היה מעורב במעשה הונאה. אחד ממכריו: "לפני זמן מה עלה חשד שמתנדב מעל בכסף והוא לא היסס לשנייה אחת והוציא אותו מהארגון. פעם בתשובה לשאלתי הוא אמר לי 'אני לא מסתבך, אני רק עושה דברים טובים'. לא פעם כשישבנו יחד, שאלתי אותו איך הוא מגייס את התרומות ואז הוא סיפר כי הוא אוסף תרומות מאנשים שבדרך כלל מרוויחים בבורסה ומבקש מהם לתרום 10% מהרווחים על מנת לסייע לארגון ההצלה שהקים ולמד"א".

   

  אדם שמכיר מקרוב את עברון סיפר ל-ynet כי הוא הקים את ארגון הצלה באזור השרון בשנת 1998 ודאג לצייד את המתנדבים של הארגון בציוד החדיש ביותר שקיים לעזרה ראשונה וכן בקטנועים ואף הציב טרקטורון בחוף הים כדי לתת מענה מיידי לטובעים. "הוא אדם צנוע ואדם ישר. הוא עשה הכול ועשה בשקט. הוא היה אדם ישר והקפיד וציפה גם ממתנדבי הארגון שיהיו ישרים. מדובר באדם מדהים שבמשך שנים הקים את הארגון ותרם הרבה כספים. הוא אימץ משפחה של עובד ארגון הצלה שנרצח בבקה אל גרביה לפני מספר שנים. תמיד עזר לכולם. הארגון שלו חבר עם מד"א שרון והוא אף תרם למד"א שרון כספים וציוד. הוא היה אדם נדיב. בחגים העניק את אותו השי גם לעובדי מד"א". 

   

  לדברי אנשים העוסקים בשירותי הצלה באזור השרון, עברון הקים שם צוות לתפארת: "היינו בקשר טוב. למרות כל התרומות שלו, הוא חי בשיא הצניעות, ממש בסגפנות. הוא גייס ותרם מיליונים אבל חי בדירת שלושה חדרים קטנה בבניין מגורים. הוא נודע באכפתיות שלו מאנשים וחולים. בימי שישי הגיע לבית החולים הלל יפה בחדרה וחילק תה ועוגיות לחולים". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים