שתף קטע נבחר

מחירי הדירות עלו ב-3.5% ברבעון השני

העליות החדות ביותר נרשמו בחיפה - 9%. בתל אביב - יפו עלו המחירים ב-1%. נהריה היא העיר היחידה בה חלה הרעה בשוק הדירות - ירידה של 1%

עכשיו זה רשמי. מחירי הדירות הוסיפו לעלות גם ברבעון השני של 2009 בשיעור ממוצע של 3.5%, זאת בהשוואה לרבעון הראשון. כך עולה מסקירת מחירים רבעונית של השמאי הממשלתי הראשי במשרד המשפטים, אייל יצחקי.

 

  

לפי נתוני המשרד, המתבססים על 5,100 עסקאות יד שנייה ב-16 ערים שונות ברחבי הארץ, העליות החדות ביותר נרשמו בחיפה. מדובר על עליות בשיעור של 9%. לשם דוגמא, מחירה של דירת ארבעה חדרים ממוצעת, שעמד ברבעון הראשון על 753 אלף שקל, עומד כעת על 823 אלף שקל. נהריה היא העיר היחידה בה חלה הרעה בשוק הדירות עם ירידה של 1%, כאשר מחירה של דירה ממוצעת בת ארבעה חדרים ירד מ-660 אלף שקל ל-652 אלף שקל.

 

קיפאון במחירי הדירות ניכר בערים אשדוד ונתניה, בהן נותרו המחירים על 880 אלף שקל ו-1.02 מיליון שקל בהתאמה. בתל אביב נרשמה עלייה של 1% במחירי הדירות. עלייה של 3% נרשמה בארבעת הערים: אילת, אשקלון, באר שבע והרצליה. העיר ראשון לציון נהנתה מעליית מחירים של 7% ואילו מחירי הדירות ברחובות ופתח תקווה עלו ב-6%.

 

בערים חדרה וחולון נרשמו עליות של 5%. מחירה של דירת 4 חדרים בחולון עלה מ-1.101 מיליון שקל ל-1.154 מיליון שקל ברבעון השני. עליות מחירים צנועות יותר של כ-2% נרשמו בירושלים.

 

לדברי יצחקי, המגמה של עליית מחירי הדירות תואמת למגמה המסתמנת בחודשים האחרונים, שמצביעה על התמתנות במגמה השלילית והתייצבות בפעילות הכלכלית במשק, וכן התחדשות הציפיות לצמיחה בשנת 2010. באותה תקופה, כך הוא מסביר, גברה השפעתם של משתנים כלכליים מסוימים אשר מעודדים בין היתר את העלייה בביקוש לדירות. להערכת יצחקי, גם ברבעון הנוכחי (השלישי של שנת 2009) נמשכת מגמת העלייה במחירי דירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גדי קבלו
מחירי הדירות עולים
צילום: גדי קבלו
מומלצים