שתף קטע נבחר

ארה"ב: חצי שנת מאסר בגלל פיהוק בבית משפט

מי מאיתנו לא פיהק פעם באופן פומבי מתוך שעמום או בשל עייפות? קליפטון וויליאמס, בן 33 ממדינת אילינוי שבארצות-הברית, גילה בדרך הקשה שלפעמים עדיף להימנע מכך, או לפחות לנסות לפהק בשקט. הפיהוק שלו בבית המשפט בחודש שעבר כבר עלה לו בחירותו.

 

וויליאמס ניצב בפני עונש של חצי שנת מאסר בעקבות מה שהוגדר במסמכי בית המשפט כהשמעת "קול של פיהוק" במשפטו של בן-דודו, ג'ייסון מייפליד, שהורשע בעבירת סמים. השופט דניאל רוזאק החליט שהפיהוק שלו היווה ביזוי של בית המשפט וגזר עליו בו במקום שישה חודשים בכלא.

 

עם זאת, השופט עשוי לשחרר את וויליאמס, אחרי שימוע שיערוך לו מחר, אם זה יתנצל בפניו. גם אם הדבר יקרה, וויליאמס ישוחרר אחרי שכבר בילה 21 ימים במעצר. עדים לאירוע חלוקים בשאלה האם פיהוקו היה מוגזם.

 

צ'רלס פלקי, דובר משרד התובע המחוזי, אמר כי התובע שהיה בבית המשפט סיפר לו כי מה שיצא מפיו של וויליאמס לא ממש יכול להיקרא "פיהוק". "זה היה ניסיון קולני מאוד ומכוון מצד אותו אדם להפריע להליכים המשפטיים ולהביע זלזול בבית המשפט", אמר פלקי. "לא מדובר בבחור שפיהק באופן לא רצוני. האיש הזה ניסה להגיד משהו".

 

ואולם עד אחר לתקרית חלק על כך, ואמר כי "זה לא היה פיהוק שערורייתי". וויליאמס כתב מאז לבני משפחתו ואמר להם שהוא לא מאמין שנכלא "סתם כך". לפי החוק באילינוי, שופט יכול לגזור עד שישה חודשי מאסר בפועל בגין ביזוי בית המשפט בלי הרשעה באמצעות חבר מושבעים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
קליפטון וויליאמס, בעת מעצרו
צילום: AP
מומלצים