שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גר בחו"ל? בכל זאת שלם אגרת טלוויזיה
  שליח הסוכנות היהודית מתגורר בארה"ב כבר שלוש שנים, ועוד קודם לכן לא היה ברשותו מקלט טלוויזיה. אבל באגף הגבייה לא שעו לפניותיו - והמשיכו לשלוח להוריו דרישות לתשלום האגרה

  לבית הוריו של ש' (הפרטים המלאים שמורים במערכת) הגיע לאחרונה מכתב מחברת עורכי דין, העובדת עבור מחלקת הגבייה ברשות השידור, ובו דרישה לתשלום 377 שקל, חוב על המחצית הראשונה של 2009 פלוס הוצאות גבייה.

   

  הבעיה: האיש הוא שליח הסוכנות היהודית בארה"ב, ומתגורר בחו"ל כבר שלוש שנים. בעיה נוספת: זו לא הדרישה הראשונה שנשלחה לש'. הוא כבר קיבל התרעה ממחלקת הגבייה על אי תשלום אגרה בשנים 2008-2003, כאשר בחלק משנים אלו לא גר בארץ, ובחלקן האחר לא היה בביתו מכשיר טלוויזיה.

   

  טרם צאתו לשליחות, ש' התגורר בכפר ילדים נטול טלוויזיה בפרדס חנה. ביולי 2006 יצא עם משפחתו לשליחות בארה"ב. אז מדוע דורשים ממנו לשלם אגרה?

   

  המכתבים לאגף הגבייה לא עזרו

  אביו, שנפטר בינתיים, שלח מכתב לאגף הגבייה בחיפה, משם יצאה ההתרעה הראשונה, ובו הסביר כי בנו מתגורר מעבר לים ועושה נפשות למדינתו ואינו יכול לקלוט שם את ערוץ 1. גם הממונה על ש' בסוכנות שלח מספר מכתבים לאגף הגבייה - ואין קול ואין עונה.

   

  בעודו מתאבל על מות אביו, ש' שלח מכתב משל עצמו לאגף הגבייה בחיפה, שנותר גם הוא ללא מענה. 

    

  "בשלוש השנים האחרונות אני ומשפחתי גרים בארה"ב כשליחי הסוכנות היהודית", נאמר במכתב. "בתקופה זו אבי ואימי קיבלו את רצף מכתביכם המאיים לתשלום האגרה".

   

  "אבי, שכבר נפטר מאז הפעם האחרונה, שלח אליך - ראש אגף הגבייה - מספר מכתבים, גם בדואר רשום, עם אישורים שאנו לא מתגוררים בארץ, והכל מתועד אצלנו בליווי אישורי הדואר ותשלומי הכסף שנדרשו ממנו על מנת לשלוח דואר רשום כל הזמן. כעת הפנתם זאת למשרד עורכי דין. 

   

  "האם יד ימין אינה יודעת מה עושה יד שמאל אצלכם? לאן הגיעו כל המכתבים הרשומים? אף אחד לא קולט שאני לא בארץ? איזה עוד אישור אני צריך להמציא כדי שישהו יתעורר ויבצע את העבודה אצלכם כמו שצריך? השופט שיראה את כל המסמכים ששלח אבי עליו השלום אליכם יהיה בהלם מצוות הדמיקולים שעומד מולו. מה נדרש כדי שמישהו יעכל מה קורה כאן?

   

  לאימייל שלך שלחתי עשרות מכתבים כולל אישור מאת הסוכנות היהודית, אינך מקבל אותם? אני מקווה שאולי תבדוק קצת את הנושא, ותעשה שני טלפונים או שלושה ותחסוך טרחה ומשאבים מיותרים לכם ולמשפחתי שבארץ. אודה לך אם תעדכן אותי".

   

  מאגף הגבייה של רשות השידור נמסר בתגובה: "בהתאם לפנייתו דיווחנו ברשומות הגבייה כי הוא שוהה בחו"ל וביטלנו את חובו לרשות השידור. אנו מצטערים על העיכוב, שנבע מעומס ולחץ של פניות, ומקווים כי בכך הוסדר העניין".

   

  המידע הראשוני לידיעה הגיע באמצעות האי-מייל האדום 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים