שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אריזונה: השאיר בקבוקי מים למהגרים - ונענש

  פעיל חברתי כתב "בהצלחה" על הבקבוקים שהשאיר בשמורה במדבר. המדינה תבעה: "הוא תומך בהגירה לא חוקית"

  האם סיוע לאנשים צמאים במדבר הוא עילה לעונש? כך לפחות קבע בית משפט במדינת אריזונה שבארצות הברית. שם נגזרו 300 שעות עבודות שירות ושנה של תקופת מבחן על צעיר שנתפס משאיר בקבוקי מים עבור מהגרים בלתי חוקיים.

   

  לפי מסמכי בית המשפט, וולט סטייטון, חבר בארגון הסיוע No More Deaths ("לא לעוד מקרי מוות"), השאיר בדצמבר בקבוקים מלאי מים בשמורת הטבע "בואנוס איירס", שם עוברים מדי שנה עשרות אלפי מהגרים לא חוקיים. בעבר, מתו כמה מהם מהתייבשות.

   

  רשת CNN ציטטה דיווח של הארגון לפיו ביום שלישי נגזר דינו של סטייטון, שגם הורחק מאזור השמורה. למרות שהאישום עסק רק בזיהום הסביבה, שני הצדדים במשפט התייחסו לעניין השנוי במחלוקת של ההגירה הבלתי חוקית. עורך דינו של סטייטון טען שהוא פעל ממניעים הומניטריים בלבד, אבל התובעים חשבו אחרת.

   

  התובע כתב כי פעולותיו של סטייטון "לא נגעו לסיוע הומניטרי, אלא רק למחאה על מדיניות ההגירה של ארצות הברית - והוא סייע לאלו שנכנסים למדינה באופן בלתי חוקי".

   ההוכחה: על הבקבוקים נכתב בספרדית "בהצלחה". לטענת התביעה, "המסקנה הברורה היא שהנאשם והארגון מעוניינים לעזור לזרים בנסיונות ההסתננות".

   

  טיעון נוסף במשפט היה הפגיעה בסביבה - ומומחה מטעם שירות הטבע והדגים האמריקני הסביר שהבקבוקים פוגעים בבעלי החיים בשמורה. "הם יכולים לאכול את הפלסטיק, או שהבקבוקים יסתבכו להם ברגליים או בקרניים".

   

  בתחילת המשפט, סירב סטייטון להודות בפגיעה בסביבה, ובעקבות זאת הוחמר האישום נגד, טען עורך דינו, ביל ווקר. "אנחנו חושבים שהוא לא עשה שום דבר רע", אמר, "ומקווים שההרשעה תבוטל בערעור".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המהגרים מתייבשים במדבר (ארכיון)
  צילום: איי פי
  מומלצים