שתף קטע נבחר

חשד ללינץ' בצפון ת"א: גופת גבר נמצאה במעגן

במשטרה מעריכים כי הגופה שנמצאה הבוקר במעגן של חברת החשמל בצפון תל אביב שייכת ללאונרד (אריק) קרפ, בן 59, שהותקף הלילה יחד עם אשתו ובתו בחוף תל ברוך - ונעדר מאז. המשטרה עצרה שבעה חשודים: חמישה צעירים מג'לג'וליה ושתי צעירות מפתח תקווה

חשד ללינץ' בתל אביב: גופתו של לאונרד (אריק) קרפ, בן 59 מתל-אביב, נמצאה הבוקר (שבת) במעגן של חברת החשמל בצפון תל אביב, סמוך לגדר שדה דב. במשטרה חושדים כי קרפ הותקף הלילה יחד עם אשתו ובתו בחוף תל ברוך, ונעדר מאז. הבוקר עצרו בלשי יס"מ-ירקון חמישה חשודים תושבי ג'לג'וליה ושתי צעירות מפתח תקווה ביער חורשים, כשהם בגילופין. תושב ג'לג'וליה אחר, שהיה במקום, היה זה שנתן לנשים המבוהלות את מכשיר הטלפון הנייד שברשותו, באמצעותו התקשרו למשטרה.

 

חקירת המשטרה העלתה כי קרפ, שמתגורר באזור, ישב הלילה עם אשתו ובתו בת ה-25 על ספסל בחוף, כשלמקום הגיעו כמה צעירים ערבים. לפי עדות האם והבת, החשודים העירו לבתו של קרפ, וכשאביה השיב להם - הם התחילו לתקוף את בני המשפחה.

 

בשלב מסויים החלו האם והבת לברוח מהמקום. חלק מהתוקפים רדפו אחריהן, בעוד חלקם המשיכו להכות את קרפ בחוזקה. קרפ הצליח לברוח לכיוון דרום, וסימני דמו טפטפו לאורך הטיילת, אך החשודים רדפו אחריו וככל הנראה תפסו אותו, המשיכו להכותו, והטביעו אותו במעגן.

 

האם והבת איבדו בשלב מסויים קשר עין עם קרפ - והזמינו למקום את המשטרה ואת מד"א. ניצב-משנה דוד גז, סגן-מפקד מרחב ירקון של המשטרה, סיפר בתדריך לעיתונאים כי בחצות וחצי התקבלה הודעה על קטטה בחוף תל-ברוך, ושוטרים שניסו לאתר אותה גילו שתי נשים חבולות שסיפרו כי הוכו וכי אבי המשפחה נעלם.

 

לדבריו, "הפעלנו כוחות כדי לאתר את הגבר הנעדר ובמקביל איתרנו את החשודים, כולם כבני 20. כל כיווני החקירה נבדקים לפי שעה. בהמשך חיפשנו אחר הבעל, הפעלנו מסוק ושוטרים רבים, מדובר באירוע חמור ביותר של בריונות, אנו נגביר את הנוכחות באזור. משטרת ישראל פרושה על-מנת למנוע מעשים כאלה, ולא בכדי הצלחנו לאתר את החשודים בזמן כה קצר".

 

האשה פונתה במצב קל לבית החולים איכילוב בעיר. במקביל, המשטרה החלה בחיפושים נרחבים אחר קרפ ובמהלך הלילה הגיעו לאזור עשרות שוטרים, שהקימו חפ"ק בחניון של חוף תל ברוך. בחיפושים השתתפו גם מסוקי משטרה, ופצצות תאורה הופעלו.

 

הבוקר נמצאה גופתו של קרפ צפה במעגן של חברת החשמל סמוך לחוף ולמקום הוזעקו אנשי מז"פ. צוות השיטור הימי משה את הגופה מהמים והעביר אותה למרינה בתל-אביב, שם נערכו בה בדיקות מז"פ. לאחר מכן היא הועברה למכון לרפואה משפטית באבו כביר.

 

עוד עולה מהחקירה כי החשודים, שתועדו על-ידי המשטרה כשיצאו מהחוף, בילו קודם לכן בפתח תקווה. שבעת העצורים יובאו בשעות הערב להארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הרצח
צילום: ירון ברנר
מומלצים