שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  פעוט נמצא ברחוב בצפת, האב נחשד ברשלנות

  "עוד רגע הוא היה יורד לכביש", סיפר עובד עירייה שמצא את בן השלוש לבד ברחוב. בהמשך הוא הועבר לשירותי הרווחה. האב אותר אחרי כשעתיים. במשפחה טוענים: הילד רק יצא מהשער ורץ אחרי אביו, האמא חשבה שהוא נסע איתו

  בפעם השלישית בתוך כמה ימים, נמצא פעוט משוטט ברחוב. הבוקר (יום א') זה היה ילד בן שלוש ממשפחה מחברון שהתאחרה בצפת. הוא נמצא על-ידי עובדי עירייה שהעבירו אותו למשטרה - ומשם לשירותי הרווחה. האב אותר לאחר כשעתיים ונלקח לחקירה, אך במשפחתו מכחישים את הטענות שעלו מוקדם יותר לפיהן נטש את בנו. בתום חקירתו שוחרר האב.

   

  "נסעתי ברכב של העבודה ברחוב הנשיא וסמוך לפינת החי הבחנתי באדם שמן, בעל חזות דתית, מניח משהו על המדרכה ומתחיל לברוח ברגל", סיפר האחד העובדים שמצא את הפעוט. "בהתחלה לא הבנתי מה זה, ופתאום ראיתי ילד שעומד על המדרכה ונשען על אחת המכוניות החונות, יחף ומחזיק בידו כיפה.


  האב מובא לתחנת המשטרה (צילום: אביהו שפירא)

   

  "רגע לפני שירד לכביש הספקתי להרים אותו והבאתי אותו ישר למשטרה. אני עוד לא מעכל את מה שקרה כאן. אם לא הייתי עובר, או מישהו אחר לא היה רואה, הילד עלול היה להידרס. איך אפשר להתנהג ככה לתינוק?", הוא תהה.

   

  העובד השני, מנחם חדד, סיפר כי הפעוט נראה מבוהל. "הכנסנו אותו לפינת החי, רחצנו לו את הפנים וניסינו להרגיע אותו. כל המצב הזה היה נראה לו מוזר, שהוא לא מכיר אף אחד".

   

  "האמא היניקה, הילד יצא מהשער"

  בהמשך אותר האב לא הרחק מהמקום בו השאיר את בנו. עובד העירייה שהבחין בו נוטש את בנו זיהה אותו והוא הועבר לחקירה בתחנת המשטרה. מפקד התחנה, רב-פקד רן אופיר, אמר: "בני הזוג אינם מוכרים למשטרה או לרווחה. לזוג שלושה ילדים, הבוגר בהם הוא הילד שנמצא ברחוב. הילד נותר לפי שעה בטיפול מחלקת הרווחה שגם צפויה ליצור קשר עם אם המשפחה, ולבדוק גם את מצבם של שני הילדים האחרים", הוסיף מפקד התחנה.

   

  לפי קרוב משפחה של האב, עורך הדין יוסי עוז, האיש הגיע בסוף השבוע עם אשתו ושלושת ילדיו להתארח באירוע משפחתי בצפת.

   "האם היניקה את התינוק הקטן, הילד יצא לחצר, פתח את השער והתחיל לרוץ אחרי אביו שיצא כמה שניות קודם לכן להביא רכב שחנה במקום סמוך". לכן, הסביר עוז, הילד גם צעק "אבא, אבא", כפי שסיפרו עובדי העירייה.

   

  לטענתו, האב נראה ממהר כיוון שהלך לכיוון אותו רכב - ונסע לטבריה. רק כעבור שעתיים הוא חזר, ואז אותר. קרוב המשפחה הסביר עוד שהאם הייתה בטוחה שהפעוט נסע עם אביו, ולכן לא חששה לגורלו. במשטרה בודקים את גרסת האב, שנחשד ברשלנות.

   

  בשבוע שעבר אירעו שני מקרים בהם נמצאו פעוטות משוטטים ברחובות - אבל אחרי שיצאו מגנים בלי שהגננות שמו לב: אחד בהוד השרון, והשני ברעננה.


  פורסם לראשונה 16/08/2009 12:15

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "היה עלול להידרס". שוטרים ליד בית המשפחה
  צילום: אביהו שפירא
  מומלצים