שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נתניהו: מצבנו טוב משל הכלכלות המובילות
  ראש הממשלה הביע סיפוק מנתוני הלמ"ס, המראים כי המשק הישראלי חזר לצמיחה ברבעון השני של 2009. שר האוצר ריסן את ההתלהבות, ואמר כי מוקדם מדי להכריז על סוף המשבר, מאחר והאבטלה עלולה עוד לעלות, ונמשכת הירידה בהשקעות בנכסים קבועים, דבר שעלול להעיב על הצמיחה בטווח הארוך

  ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע היום (א') סיפוק מהנתונים הכלכליים האחרונים שפורסמו על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, המראים שהמשק הישראלי חזר לצמיחה ברבעון השני של 2009.

   

   

  לדברי נתניהו, "הנתונים המצטברים של הרבעונים האחרונים מעידים על כך שמצב המשק הישראלי טוב יותר מזה של הכלכלות המובילות בעולם. העליות בצריכה

  הפרטית, בייצוא ובגביית המסים מעודדת מאוד".

   

  ראש הממשלה הדגיש כי ימשיך להוביל, יחד עם שר האוצר, מדיניות כלכלית עקבית המעודדת צמיחה ויציבות במשק הישראלי. "בראש וראשונה", אמר נתניהו, "נפעל יחד עם שרי הממשלה להסרת חסמים ביורוקרטים -– ברפורמה במינהל מקרקעי ישראל, בפישוט הליכי התכנון והבנייה ובפריסת רשת רכבות וכבישים. כל אלו יוזילו את מחירי הדירות ברחבי הארץ ויקרבו את הפריפריה למרכז".

   

  שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, אמר בתגובה לנתוני הלמ"ס: "מדובר בנתון מעודד נוסף בשורה של סימנים חיוביים שקיבלנו בשבועות האחרונים, המלמדים על כך שישנה התייצבות במשק". לדבריו, "אנו בטוחים כי התוכנית הכלכלית והתקציב הדו שנתי של הממשלה ימשיכו לתת את אותותיהם גם בחודשים הקרובים, ויובילו את המשק לצמיחה מהירה ובת קיימא".

   

  עם זאת, אמר שטייניץ כי "מוקדם עדיין להכריז על תום המשבר ועל היציאה מהמיתון. אנו צופים כי נתוני האבטלה עלולים עוד לעלות, ויצירת מקומות עבודה נמצאת בראש מעיינינו. יש לשים לב לכך כי נמשכת הירידה בהשקעות בנכסים הקבועים, דבר שעלול להעיב על הצמיחה בטווח הארוך. הממשלה תמשיך לפעול בנחישות על מנת להתמודד עם השלכות המשבר על המשק הישראלי".

   

  מנתוני הלמ"ס שפורסמו היום עולה כי ברבעון השני של 2009 עלה התוצר ב-1% במונחים שנתיים, לאחר שני רבעונים רצופים של ירידה בתוצר (כלומר - מיתון). במחצית הראשונה של 2009 ירד התוצר ב-1.7% במונחים שנתיים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו. מביע סיפוק
  צילום: AP
  שטייניץ. מרסן את ההתלהבות
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים