שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פיליפס 8404 - טלוויזיה עם תאורה אחורית

  טלוויזית LCD שמפיצה אור לאחור? זו ה-8404 של פיליפס שכוללת תאורת Ambilight, טכנולוגית החלקת תנועה, רזולוציית FULL HD, וקישוריות לאינטרנט. ביקורת עם אור

  מה זה מלבני ומפיץ אור לאחור? זו הטלויזיה מדגם 8404 של חברת פיליפס, הנצר האחרון לסדרת הביניים של פיליפס (מעל לסדרה 7 הבסיסית, אך מתחת לסדרה 9 היוקרתית).

   

  האם הפצת האור תורמת לחווית הצפייה? והאם פיליפס הצליחה ליצור מוצר מוצלח ואיכותי? בדקנו את גירסת 37 האינץ' של המסך - וחזרנו עם תשובות.

   

   

  עיצוב עגלגל  

  המילה שהכי מתאימה לתיאור עיצוב ה- 8404 היא "אלגנטי". קווי העיצוב עגלגלים והמסגרת לא עבה מדי ואינה מאפילה על שטח הפאנל שמציג את התמונה. המסגרת בנויה משני חלקים: פנימי בצבע שחור המשתלבת עם חלק חיצוני שקוף.

   

  הסטנד התואם מחזיק את גוף ה-LCD של 8404 בעוז ומאפשר לסובב את המסך לצדדים, מבלי לחשוש שהסטנד יכנע תחת המשקל. איכות הגימור טובה מאוד, הכל יציב ולא מתנדנד.  


   

  חיבורים: מ- HDMI, דרך סקארט ועד USB

  דגם 37PFL8404H שבדקנו כולל מגוון חיבורים. הוא כולל שלוש כניסות HDMI, שני חיבורי סקארט RGB שמאפשרים חיבורי מיטבי הן בוידאו אנלוגי או דיגיטלי, כניסות וידאו קומפוננט וקומפוזיט, חיבור מחשב אנלוגי VGA, חיבורי אודיו אנלוגיים RCA, יציאת S/PDIF דיגיטלית וגם יציאת אוזניות. סעיף הקישוריות כולל חיבור USB וגם רשת חוטית

  תומכת DLNA.

   

  ללא ספק, מגוון מרשים של חיבורים שעונה על כל צורך של המשתמש הממוצע.

    

  פיליפס מקלה על המשתמש הממוצע, בכך שמאפשרת לו לכייל את התמונה שתגיע מהחיבורים השונים בתהליך מהיר וידידותי, במהלכו מכוונים פרמטרים כגון בהירות, ניגודיות, חדות וצבע בעזרת תמונות שמוצגות על המסך. כל תמונה חצויה לשניים, כאשר כל חצי מייצג ערכי כיול אחרים (חד יותר או פחות, צבע חם או קר יותר וכו') והצופה נדרש לבחור במצב שמתאים יותר לטעמו ותנאי הצפיה.

   

  זה אולי לא מנגנון כיול המדויק והמקצועי ביותר, אך הוא מאפשר לרבבות צופים שלא טורחים לרכוש דיסקי כיול להגיע לכיול סביר שעדיף על אי כיול. למשתמשים מתקדמים יותר, יש כמובן גישה לשלל פרמטרים אותם ניתן לכוון באופן ידני.

   

   

  איכות תמונה - שידורי SD  

  הסרט הראשון בו בחרנו להתחיל את הבדיקה הוא "זהות שאולה", עם אשלי ג'אד ומורגן פרימן, מסך ה- פיליפס 8404 עושה עבודה טובה למדי במתיחת התמונה מגודלה ה"רגיל" (יחס של 4:3) ליחס הרחב (16:9) בו בנוי המסך. התמונה אומנם חתוכה קצת בצד העליון והתחתון ומעט בצדדים, אך אפקט המתיחה קטן ופחות מורגש בצדדים.

   

  ניתן לבחור במספר מצבי מתיחת תמונה (כמו סופר זום, 16:9 ועוד) או לתת למעבד המסך לעשות את העבודה במצב Auto, ניתן לבחור Auto Fill או Auto Zoom ובאופן כללי, הבחירות אותן עושה מעבד ה- 8404 הן מוצלחות למדי, אם כי לעיתים רחוקות יש פספוס מסויים (כפי שנראה בהמשך).

   

  חזרה לסרט, התמונה אמנם רכה מעט - כרגיל בשדורי SD, אבל בסה"כ נעימה לצפיה ובעלת פירוט טוב מאוד, במיוחד כשמודעים לכך שהתמונה עברה זום וגם מתיחה.

  הסצינה חשוכה ולמרות זאת הפירוט בפניו של מורגן טוב מאוד.


   

  המסך כולל גם טיונר אנלוגי ודיגיטלי (מפענח MPEG-4), ומאפשר חיבור אנטנה חיצונית וביצוע סריקה אוטומטית. כשביצענו אותה גילינו את חמש הערוצים הדיגיטליים שמשודרים כיום ללא כל עלות, איכות הקליטה התבררה כטובה ולא נצפו בעיות מיוחדות בתחום הוידאו או האודיו שפעלו כשורה. המצאות ממיר DVB-T פנימי זה, חוסכת ללקוח כ-400 ש"ח - מחיר עלות ממיר חיצוני עבור שידורי החינם. 

   

  באופן כללי, ה- Philips 8404 מבצע עבודה טובה למדי עם שידורי טלויזיה רגילים, פיליפס השקיעה מאמץ בתחום מתיחת התמונה, גם הפירוט טוב ולמעט תופעות מקומיות של Deinterlacing שמופיעות פה ושם, התמונה חלקה, עם צבעים לא מוגזמים מדי, בהחלט מאפשר צפיה ללא סבל מיותר.

    

  איכות HD

  צפיה בתוכנית בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק על דקוני הקומודו מאינדונזיה, חושפת תמונה חדה, שמעבירה את מרקם העור הדרקוני על כל קשקשיו, שיניו, טפירו והכוח הפחד הנורא ממה שמפלצות אלו עלולות לגרום. פיליפס שמה דגש על חידוד התמונה, מלבד אפשרות החידוד הרגילה בתפריט, ישנה גם אופציית Advanced Sharpness שמגבירה עוד יותר את החדות, למי שמעדיף תמונה שקופצת לעין.

    

  גם בסרט "הנסיך כספיאן" מסדרת נרניה, ה-8404 מתמודדת היטב עם סצינות המערה. התאורה נמוכה, אבל הפרטים נמצאים בתמונה, גלויים ולא חבויים, הגוונים החמים (עקב תאורת האש) נכונים לעין ולא מוגזמים כפי שקורה לעיתים, בהחלט נקודה לזכות המסך.


   

  גם סצינות תקיפת הטירה בלילה מפורטות ובהירות במידה כזו שמספקת את כל הפרטים מבלי לפגוע בחווית הלילה, אם כי לעיתים ניתן להבחין ברקע גרעיני רוחש בקטעים מסויימים, בהם לא מצליח מעבד הוידאו להחליק את הטקסטורה.

   

  בסצינות היום בסרט, הפירוט חד מאוד, ניתן לראות כל פרט בפנים וכל שערה בנפרד בזקנו של המורה של הנסיך כספיאן.

   

  שחור וניגודיות  

  באופן מוחלט, השחור אמנם אינו שחור אולטימטיבי, אבל הוא כהה במידה מספקת ועבור הרוב הגדול של הצופים האפקט מספיק טוב ומשכנע, הפירוט בסצינות כהות מרשים, זאת מבלי להציג אפרוריות מעצבנת לעיניים.

   

  ה-8404 מגלה יכולת התמודדות טובה מאוד עם סצינות מעורבות (חלקי תמונה כהים ובהירים בכפיפה אחת). מנגנון הניגודיות הדינמית ושינוי עוצמת התאורה האחורית עובדים בהרמוניה, מבלי להציג שינויי אור פתאומיים ולא טבעיים, גם השילוב של תאורת ה- Ambilight עוזר לאפקט השחור בכך שהתאורה על הקיר גורמת לצמצום האישונים בעיני הצופים וחיזוק אפקט הניגודיות בתמונה.

   

   

  Ambilight Spectra  

  טכנולוגיית אמבילייט הייחודית של פיליפס עברה כבר מזמן את שלב ה"פאסיביות" (עם גוון אור יחיד), עכשיו היא גוף בעל חיים משלו שעוקב בשקיקה אחר הנעשה על המסך ומחליף צבעים ועוצמת תאורה בהתאם לתוכן המוצג.

   

  פיזור האור על הקיר האחורי מורגש בהחלט. הוא מרחיב את אפקט התמונה של הטלויזיה ותורם לחוויה. זה פחות מתאים עבור צפיית לילה אינטימית כאשר לא רוצים להעיר את שאר דיירי הבית ולכן המנגנון ניתן לכיבוי או הדלקה מהירה בלחיצת כפתור בודדת בשלט.

   

  רוב הצופים שביקשנו מהם לחוות דעה בנושא אהבו את האפקט, מלבד אחד שטען כי "האור על הקיר" מסיט את תשומת ליבו מהנעשה במסך עצמו.


    

  ה-8404 כנגן מדיה

  התמיכה בקישוריות מורחבת הינה מתקדמת למדי בדגם זה, לחיצה על סמל הבית בשלט, מביאה את הצופה אל תפריט המולטימדיה.

   

  חיבור USB - תכונה זו נבדקה עם חיבור כונן קשיח חיצוני דרך ה- USB, תפריט המדיה מאפשר לצפות בתיקיות והקבצים השונים שבדיסק. ניתן לצפות בקבצי תמונות JPEG, להאזין לקבצי אודיו מסוג MP3 ו- WAV, כאשר ניתן גם לדלג קדימה אחורה בתוך הקובץ.

   

  וידאו: מרכז המדיה של 8404 הצליח לנגן קבצים בפורמט MPEG2 (כמו אלו שמשמשים בסרטי DVD, ניגון קבצי DivX (ללא כתוביות עברית), אם כי לא כולם נוגנו בהצלחה מלאה. לפעמים לוקח שניות ארוכות עד שהסרט מתחיל להציג. מתוך עשרות קבצי AVI HD, הצלחנו לנגן רק קובץ יחיד.

   

  רשת: בנוסף לכך, מגיע דגם 8404 עם חיבור רשת שמאפשר להתחבר למחשב ולנגן ממנו קבצי מדיה (מה שאפשרי גם דרך חיבור USB וכונן חיצוני). התמיכה בקבצי תמונות ואודיו פועלת באופן טוב, בעוד המצב בוידאו פחות מזהיר עם תמיכה מוגבלת למדי בפורמטים הנפוצים.

    

  השורה התחתונה

  פיליפס מציגה כאן פנינה טכנולוגית בגוף קטן ואלגנטי, זהו מסך LCD שכולל מגוון טכנולוגיות LCD עדכניות, תאורת Ambilight צבעונית, מנגנון החלקת תנועה HD Natural Motion, יכולות כיול מתקדמות, ניגודיות דינמית שאולי אינה מציגה שחור ברמה של מסך LCD LED, אבל עושה עבודה טובה מאוד ובמגוון מצבים.

    

  פיליפס 37PFL8404H 

   

  ציון:


   

  בעד: מסך שכולל מגוון טכנולוגיות LCD עדכניות, החלקת תנועה, תאורה Ambilight להאדרת אפקט הצפיה, איכות תמונה במגוון תכנים.

  נגד: תמיכה לא מושלמת בניגון קבצי וידאו דרך USB או רשת, מצב AUTO במתיחת תמונה לא תמיד מזהה את המצב הנכון / מתאים את הפתרון הנכון.

  השורה התחתונה: פנינה טכנולוגית בגוף קטן ואלגנטי

   

  מחיר ממוצע בחנויות: 6,500 - 6,900 ₪

  אחריות: אלקטרה

   

  לסקירה המלאה באתר dtown: פיליפס 8404 – מסך LCD עם הילה צבעונית - ביקורת

   

  מפרט טכני 

  גודל: 37 אינץ' 

  רזולוציה: 1920X1080 פיקסלים

  ניגודיות דינמית: 80,000:1

  מנגנון 100Hz: כולל

  מהירות תגובה: 3ms

  זוית צפיה: 176º

  תאורה אחורית: פלורוסנטית

  חיבור רשת LAN: הזרמת מדיה דרך רשת, פרוטוקול DLNA

  חיבורי USB לניגון קבצי מדיה: אודיו, תמונות, וידאו

  חיבורים: 3 כניסות HDMI 1.3, שני חיבורי סקארט RGB, כניסת וידאו קומפוננט, קומפוזיט, כניסת מחשב VGA + קול, כניסת אנטנה RF, כניסות אודיו RCA, יציאת אודיו S/PDIF, יציאת אוזניות, חיבור USB, חיבור רשת חוטית LAN.

  מידות (כולל סטנד בס"מ): ג-59.8 ס"מ, ר-88.6 ס"מ, ע-8.8 ס"מ (גוף המסך).

  משקל כולל סטנד 17.3 ק"ג

  צריכת חשמל ממוצעת: 116W

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דק ומפיץ אור. המסך של פיליפס
  צילום: ליאור קורן, dtown
  בשיתוף dtown
  מומלצים