שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תביעה: "איבדתי העובר בשל אכילת פסטרמה"

  בני זוג מהמרכז תובעים את חברת "עוף טוב": אכילת "הפסטרמה כפרית" גרמה לזיהום אצל האם והעובר, והביאה למות העובר. ראש המחלקה למחלות זיהומיות בבי"ח העמק: מדובר בחיידק אלים עם אחוזי תחלואה ותמותה גבוהים מאוד

  עד 2.5 מליון שקלים: זהו הסכום שדורשים בני זוג מהמרכז מחברת "עוף טוב", בתביעה שהגישו היום (ב') נגד החברה. לטענתם, אכילת פסטרמה של החברה, אשר הכילה את החיידק ליסטריה, גרמה לזיהום אצל העובר שאותו נשאה האישה ברחמה, והביאה למותו. 

   

  בכתב התביעה נטען כי האישה, בת 29, נשואה וללא ילדים, עברה הפסקת הריון בלידה מוקדמת בשבוע ה-28 וחוותה סיבוכים רפואיים עקב כך. עוד נטען כי "מאז אובדן ההריון, לא מצליחה התובעת להרות והיא נזקקת לטיפולי פיריון". התביעה הוגשה באמצעות עו"ד דני סרור לבית משפט השלום בהרצליה ובני הזוג תובעים פיצוי בסכום המוערך בעד 2.5 מיליון שקל.

   

  בעקבות המקרה: אזהרה של משרד הבריאות

  בחודש דצמבר 2006 נכנסה האישה להריון ומהלך ההריון היה תקין. ביוני 2007 חשה האישה ירידה בתנועות העובר ובדיקת אולטרסאונד שעברה הראתה כי לעובר אין דופק. האישה פונתה לבית החולים איכילוב וילדה תינוק ללא רוח חיים. בדיקות פתולוגיות ובדיקות מעבדה שנערכו לעובר לאחר הלידה הצביעו על הימצאות של חיידק מסוג ליסטריה, הן אצל העובר המת והן אצל האישה.  

   

  לאחר מות העובר פרסם משרד הבריאות אזהרה לפיה התגלה חיידק ליסטריה בנקניק מסוג "פסטרמה כפרית" של חברת "עוף טוב" ולפי כתב התביעה החברה נדרשה אז לבצע איסוף של המוצר מהמדפים וליידע את הציבור. החברה פירסמה מהו תאריך התוקף המופיע על המוצרים הנגועים בליסטריה.

    

  "התובעים נחרדו כשנחשפו לפירסומים אלה, שכן זמן קצר לפני אובדן ההריון התובעת אכן רכשה ואכלה נקניק מסוג 'פסטרמה כפרית' של עוף טוב", נטען בכתב התביעה. בני הזוג בדקו במקרר וגילו כי המוצר שבביתם נושא את התאריך האחרון לשיווק שלגביו פירסמה החברה את האזהרה.  

   

  לכתב התביעה מצורפת דעתו של פרופ' ראול רז, מומחה למחלות פנימיות וזיהומיות ומנהל היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים העמק. רז ציין כי "הזיהום בליסטריה נגרם מאכילה של מזון המזוהם בחיידק. מדובר בחיידק אלים מאוד עם אחוזי  תחלואה ותמותה גבוהים מאוד. התובעת נאלצה להפסיק את הריונה בגלל מות העובר ברחמה, בשבוע ה-28 להריון תקין, בעקבות זיהום בדמה ובדם העובר באמצעות חיידק הליסטריה".  לפי כתב התביעה, מידע נוסף הצביע על מספר נשים הרות נוספות שחלו, ושחלקן אך איבדו את עובריהן בגלל זיהום בחיידק הליסטריה.

   

  לפי כתב התביעה, "בתהליך הייצור של פסטרמה עוף טוב נפלו פגמים תברואתיים חמורים, אשר סיכנו את כלל הציבור ואת ציבור הנשים ההרות בפרט". עוד נטען בכתב התביעה כי "סביר ביותר" שמקור הזיהום בליסטריה שבו לקתה האישה ההרה היה בפסטרמה של עוף טוב.

   

  מחברת עוף טוב נמסר כי לחברה לא ידוע על המקרה: "לא קיבלנו את כתב התביעה ולכן נוכל רק לאחר שיגיע לידנו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  זיהום אלים ומוות בעקבות אכילת פסטרמה
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים