שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  להסיר את הקליפות

  קורין אלאל מפתיעה בשיר חדש עם סאונד אלקטרוני לא אופייני, "Voulez Vous". "שיר כזה לא יכול לבוא מעצבות", היא אומרת ומספרת על תחושת הלידה מחדש, על הסרטן וכן, גם על "האח הגדול VIP". בואו לשמוע

  אם אקט כניסתה של קורין אלאל אל הוילה רוחשת המצלמות והתככים של "האח הגדול VIP" הפתיע אתכם, סביר שגם השיר החדש שהיא מוציאה היום (ד'), יעלה תהיות איזה דם חדש זורם לה בעורקים. אחרי שנה בה חזרה למודעות תקשורתית, לא מעט בזכות אותו מהלך טלוויזיוני שחשף חלקים נסתרים באישיותה, גם השיר "Voulez-Vous" ("האם תרצו", בצרפתית) מציג סאונד אלקטרוני שאינו מאפיין את אלאל, בעל גרוב קופצני, פזמון קליט ומלא שמחת חיים. בואו להתרשם בעצמכם.

   

  "השיר עצמו עוסק בכוונה של כל בן אדם פה בארץ שיקרו ניסים, כל אחד מקווה שאדוני יהיה איתו וישמור עליו. אחד חושב שזה נס ואחד חושב שהוא עשה את זה", מפרשת אלאל. "זה הרצון של כל אחד מאיתנו בחיים האלה, שיהיה לנו יותר טוב. זה שיר שיקבל את השנה החדשה, יביא חיוך קטן למי ששומע אותו ויעשה מצב רוח טוב להמשיך את היום". 

   

  למה החלטת להוציא דווקא אותו ראשון?

   

  "לאחרונה התחלתי לעבוד על כמה קבוצות של שירים שהולכים להיות בתקליט הבא וכשהלחנתי אותם רותי היקרה (זוגתה) שאלה אותי מה עם השיר הצרפתי הזה שהיא מתה עליו. אמרתי לעצמי 'נו, בואי תעשי אותו' ואז שליתי אותו. החזרתי אותו לחיים, השמעתי לארז ברזוליק, שכתב לו טקסט מקסים ומילים שנתנו לו את הפירוש הנכון בעברית. זה שיר מכונות ולא הרכב חי. אני מאד אוהבת אלקטרוני, והשארתי חלק מהמשפטים המקוריים בצרפתית, כי השיר צריך את השפה הזו במנגינה, מבחינה הסאונד". 

   

  איך השפיעה ההשתתפות בתוכנית על היצירה אמנותית שלך?

   

  "ממש השתחררתי, קרה לי משהו טוב מאוד בחצי שנה האחרונה וברור שזה בעקבות 'האח הגדול'. זה לא יכול היה לקרות לבד בחיים. משהו בתוכי קרא לי להיות שם. לפני שפנו אלי רציתי לחיות תקופה במערה וזה מה שקיבלתי. התחברתי לעצמי יותר, גם נפשית וגם פיזית. חוויתי את החוויה בגופי כי הייתי לבד מול אנשים שאני לא מכירה והייתי צריכה לזוז ממקום למקום ולחיות את החודש הזה. כל תזוזה הייתה החלטה לזוז, כל דיבור זו החלטה להגיד משהו. לא הרגשתי שאני מתחברת למישהו ונשארת שם. זה נשמע מוזר, אבל בגלל שאני יודעת שכולם צפו בזה, אפשר להבין את המשמעות של אדם עם עצמו. מיד אחרי שיצאתי משם כתבתי עשרים שירים, וגם הפנייה לאמנים שיכתבו עבורי היתה לכאלו שצפו בי".

   

  יש תחושה השנה שאת מוכנה להעז קצת יותר.

   

  "אני מרגישה שמשהו נולד בי מחדש. כשיצא האוסף הראשון שלי נשאלתי אם אני מרגישה שאני מסכמת קריירה, היום אני יכולה לומר בפירוש שמשהו מתחדש בי, יש לי סבלנות עד אין קץ, יש לי שקט ונעים לי לפגוש את מי שאני פוגשת. רק מטוב יכול לבוא שיר כזה, הוא לא יכול לבוא מדיכאון או עצבות. למדתי במשך השנה הזו, גם כשהייתי חולה בסרטן, שאחת התרופות למחלה זו שמחה. כשהתחלתי להיות חולה הייתי שמחה באופן מלאכותי, עכשיו השמחה באה באמת. אני לא יודעת לאן זה יוביל. אני רק מרגישה שאני נפתחת, כאילו כל הקליפות נפלו ממני, אין לי קליפות יותר ולא רוצה שיהיו לי. רק לעשות מה שאני אוהבת, לעשות מוזיקה".

   

  • לכל כתבות המוזיקה - לחצו כאן

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אלאל. תחושה שמשהו נולד מחדש
  צילום: דנית סיגלר
  לאתר ההטבות
  מומלצים