שתף קטע נבחר

עיתון בשבדיה: צה"ל הרג פלסטינים לסחר איברים

כתב העיתון "אפטונבלדט" טוען כי חיילי צה"ל הרגו פלסטינים כדי לקצור את איבריהם ולסחור בהם. משרד החוץ זועם: מצפים מהשבדים לדחות בשאט נפש את דברי ההסתה והעידוד לפשעי שנאה הכלולים בכתבה המחפירה הזאת

אחד העיתונים הנפוצים בשבדיה פרסם כתבה ובה האשמות קשות נגד חיילי צה"ל. לטענת העיתון, חיילים הרגו פלסטינים כדי לקצור את איבריהם ולסחור בהם. במשרד החוץ זועמים על הפרסום, ואמרו הערב (יום ג') כי "הכתבה היא דוגמא מזעזעת לדמוניזציה של ישראל".

 

לפי משרד החוץ, העיתון השבדי "אפטונבלדט" טוען כי פלסטינים האשימו את הצבא הישראלי בגניבת איברים מקורבנות. כתב העיתון החתום על הכתבה, דונלד בוסטרום, "הפך בעצמו לעד לתקיפתו של נער בן 19", נכתב.

 

הדיווח נפתח בסיפורו של לוי יצחק רוזנבאום מברוקלין, שהיה מעורב לאחרונה בפרשיות הסחר באיברים שהסעירה את ארה"ב וישראל. בעיתון נטען כי קיים חשד בקרב פלסטינים, שצעירים שנעצרו נאלצו לוותר על איבריהם בטרם "הוצאו להורג", כמו בסין ופקיסטן. חשד שכזה, נכתב, עשוי להוביל לחקירה מצד בית הדין הבינלאומי לצדק בחשד לפעי מלחמה מצד ישראל.

 

בהמשך נכתב כי כמחצית מהכליות שמושתלות בישראל מאז תחילת שנות האלפיים נרכשות באופן בלתי חוקי בטורקיה, מזרח אירופה ואמריקה הלטינית, וכי רשויות הבריאות בישראל הכירו בכך, אך לא עשו כלום כדי לעצור זאת.

 

"בנינו שימשו כתורמי איברים בכפייה"

עוד נכתב כי פלסטינים צעירים נעלמו מכפריהם באמצע הלילה ונקברו באישון ליל, אחרי שנותחו. הכתב מספר כי עבד בגדה המערבית על ספר, כששמע מאנשי או"ם על ההתפתחות הזאת. אותם אנשים שיצרו עמו קשר חשדו שמתבצעת גניבת איברים, אך לא יכלו לפעול. במסגרת מסעותיו בגדה ובעזה, נתקל במקרה של בילאל אחמד רניאן, מיידה אבנים שכוחות מיוחדים צוו לחסל משום שהקשה על "הכוחות הכובשים הישראלים".

 

לטענת בוסטרום, בילאל היה ממובילי מיידי האבנים במשך כמה שנים באזור שכם. באמצע מאי, נכתב, ירה כוח צה"ל בחזהו. לפי תושבים שהיו עדים לתקרית, הוא נורה לאחר מכן ברגלו. אחר כך הוא נורה שוב בבטן ולאחר מכן הועבר לחדר מדרגות סמוך. לפי הדיווח, בילאל, שהיה פצוע קשה, הועלה על ג'יפ שנסע מחוץ לכפר ופונה במסוק למקום לא ידוע, אחרי ויכוח עם אנשי האו"ם והסהר האדום על מי יפנה אותו.

 

כעבור חמישה ימים הושבה גופתו של בילאל, כשהיא עטופה בתחבושות בית חולים. העיתון פרסם תמונה של הגופה, שעליה צלקת המשתרעת מפניו לאורך חזהו ובטנו. משפחות הפלסטינים בטוחות שמשהו קרה לילדיהם. "בנינו שימשו כתורמי איברים בכפייה", אמרו קרוביו של חאלד משכם, אמו של ראד מג'נין ודודיהם של מחמוד ונאפס מעזה - כולם קרובים של צעירים שנעדרו במשך כמה ימים ואשר הושבו בלילות מתים ומנותחים.

 

דובר משרד החוץ, יגאל פלמור, אמר בתגובה כי "הכתבה היא דוגמא מזעזעת מצידו של עיתון נפוץ להיסטריה מזעזעת. הדמוניזציה של ישראל הפכה בעיני ישראל הפכה בעיני עורכיו למטרה קדושה שמקדמת בעיני עורכיו את האמצעים הפסולים ביותר. אנחנו מצפים מכל אזרח שבדי שהדמוקרטיה יקרה לו, לדחות בשאט נפש את דברי ההסתה והעידוד לפשעי שנאה הכלולים בכתבה המחפירה הזאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיילים מול מיידי אבנים פלסטיניים
צילום: רויטרס
הכתבה באתר העיתון. פופולרי בשבדיה
מומלצים